Domovská stránka  /   Kontrola tělesné hmotnosti  /  Co je obezita?

Co je to obezita?

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Ines Obregon (2021-07-08)
Co je to obezita? Globálně obezita je jednou z hlavních příčin zdravotních problémů. Je to fenomén, který se týká hromadění tuku v tkáních osobu což takové získat nadváhu a nadváhu. Výzkum ukázal, že neuvěřitelných 45-70 % dospělé populace na světě je obézní nebo obézní. Po celém světě se prevalence obezity téměř zdvojnásobila od roku 1980 do roku 2008. To je však vážné znepokojení na svět.

Obezita a nemoci

Obezita zvyšuje riziko několika zničující a invalidizující onemocnění. Mezi ně patří:

  • Artritida
  • Kardiovaskulární onemocnění
  • Vysoký krevní tlak
  • Zhoubné nádory jako tlustého střeva, prostaty, prsu, stejně jako Rakovina slinivky břišní.
Nicméně tam jsou také některé základní onemocnění nebo onemocnění, které mohou někdy přispět k tělesné hmotnosti , jako je hypotyreóza (snížená činnost štítné žlázy). Je nutné pochopit, že zdravotní poruchy, jako je to nezpůsobuje obvykle váhu, problémy, pokud řádně zkontrolovat správné léky.

Co je to obezita?

Co je to obezita? Obezita je identifikována při individuální index tělesné hmotnosti (BMI) je 30 nebo vyšší. Zjednodušeně řečeno tělo, které index hmotnosti člověka se vypočítá jako podíl hmotnosti v kilogramech (kg) podle vaší výšky v metrech (m) na druhou.

Osobní váha stav lze odhadnout pomocí grafu níže:
BMIVÁHA STATUS
Nižší než 18,5Podváha
18,5-24,9Normální
25,0-29,9Nadváha
30,0-34,9Obézní třída I
35,0-39.9Obézní (třída II)
40.0 a vyššíExtrémně obézní (třída III)

Příčiny obezity

Hlavní příčinou obezity je přebytečné kalorie, než takové jedince hoří. Jako výsledek tělo ukládá přebytečné v některých tkáních vede k obezitě. Obezity je však známo být způsoben několika podmínek, jakož i činnosti. To může být chování, genetická a hormonální účinky. V podstatě jsou hlavní příčiny obezity:

Nečinnost: fyzická osoba, která není aktivní zbavuje tělo systém spalování kalorií. Však s sedavý způsob života, je vysoký příjem vysoké kalorií jídla každý den bez spalování kalorií prostřednictvím cvičení, stejně jako normální činnosti.

Nezdravé stravovací návyky: pro jedince, který spotřebovává více kalorií, které spálí, tt je nezbytné pochopit, že přibývání na váze nevyhnutelné.

Když jste obézní, může být snížena vaše celkové kvality života. Nemusí být schopen dělat věci, které jste byli zvyklí, například účast na příjemné činnosti. Můžete vyhnout veřejných místech. Obézní lidé mohou dokonce narazí na diskriminaci.

Další váha související problémy, které mohou ovlivnit kvalitu vašeho života patří:

  • Deprese
  • Postižení
  • Sexuální problémy
  • Studu a viny
  • Sociální izolace
  • Nižší pracovní úspěch
Jak snížit obsah tuku a léčbě obezity? 


comments powered by Disqus