Domovská stránka  /   Zdraví u žen  /  Modelace prsou po hubnutí

Prsní výtah po ztrátě váhy: přírodní rekonstrukce prsu

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Ines Obregon (2019-05-24)
Prsní výtah po ztrátě váhy: přírodní rekonstrukce prsu Mnoho žen začne uvažovat o obnově prsu jako o způsobu, jak zlepšit jejich prsa po velké vážní ztrátě. Když se slimením prsou mění stejně jako ostatní části těla, pak se tato skutečnost stává zjevná zejména v šatech, které se nevejdou přesně tak, jak byste chtěli.

Když jsou ženy mladé, jejich prsa sestávají hlavně z glandulární (pevné) tkáně, které jsou nahrazeny volnými tupojma tkáněmi s věkem. Jedná se o běžný proces, který je také typický v případě beztíže. Týká se to nejen žen, ale i mužů.

Rekonstrukce prsu po výpadku beztíže

Když proces úbytku váhy není postupný a úbytek váhy rychle, není pokožka tak elastická. Proto je PRS ovlivněn takovými úpravami. V této souvislosti se po ztrátě váhy často vyžaduje rozšíření prsu. Během tohoto postupu se odstraní další pokožka, aby nedošlo k jeho přesklení. Tato technika je zaměřena na zlepšení vzhledu prsní tkáně a bradavky na přitažlivější, mladší a lepší vzhled. Může také pomoci propadu, aby se cítil dobře prokletý, což je srovnatelné s předhmotnou ztrátou.
Prsní výtah po ztrátě váhy se provádí s přihlédnutím k přáním a účelům klienta. Určuje individuální povahu operace: množství kůže, které je nezbytné pro odstranění, a typ odstranění se rozhoduje jednotlivě.
Ve většině případů potřebují pacienti odstranit pokožku kolem bradavky a zvedání prsu. V některých případech postačí minimální invaze. To znamená, že operace bude snížena na jizvu kolem areoly.

Ale pro většinu pacientů, jejichž problémy jsou spojeny se ztrátou váhy, to není obvyklé. Trpí velkým množstvím rozstrádaných kůží a v takových případech je operace dosti bolestná. Pacient je však schopen pracovat v průměru sedm až deset dní a může se vrátit do svých pravidelných aktivit za tři týdny.

Sáňčící prsa

Saggy Breast
Saggy prsa
Není to jen pokožka prsu, která je negativně ovlivněna velkou ztrátou váhy. Ve skutečnosti se i samotná prsní tkáň mění z plného a stává se z ní flakcid. V průběhu operace rekonstrukce prsuobnoví původní objem prsou pomocí implantátù prsu.

V momentě, kdy tělo zažívá masivní pokles břišní váhy, je samozřejmě lichá, ale prsa mají také lichocení tvar, který není atraktivní na pohled. Pro všechny ženy je velmi běžné, že po ztrátě hmotnosti jsou na prsou prosklení, protože složení prsou zahrnuje glandulární a tukové tkáně.
Po ztrátě hmotnosti se množství tukových tkání sníží, což způsobí pohrudění prsou.
To je také jeden z důvodů, proč ženy po ztrátě váhy najdou prsa v menší velikosti , než jaké kdysi byly. Některé ženy však nemusí zažít sprosté prsa nebo snížení velikosti prsou ve skutečnosti, že jejich prsa mají spíše glandulární tkáně než mastné tkáně. Je obtížné poznat, kdo bude mít před ztrátou váhy drastickou změnu tvaru a velikosti prsou.

Kdo potřebuje Nadzdvihu po hmotnostní ztrátě?

Každá žena, která má prohraná prsa, musí jít po ztrátě váhy na prsa. Zde jsou některé z příznaků prsou, které vyžadují nadzdviže:

 • Bradavky směřující dolů.
 • Prsa s bradavkem/areolou nacházející se pod hrudním krésem.
Před zahájením léčby prsuje třeba vědět, že při zvedání prsu se nemění velikost prsou. Léčba je nejpřínosnější pro ty, kteří nejsou spokojeni s tvarem prsou , ale spíše než velikostí.

Kdy mám jít na chirurgii?

Ztráta váhy by mohla být hlavním důvodem pro pročištění prsou. Ošetření mateřského tvarování však vyžaduje určité zvážení:

 • Stálá váha: žena, jejíž prsa se zvyšují/snižují o hmotnostní zisk/ztrátu, by měla mít pevnou váhu před zahájením operace zvedání prsu. Velikost prsou bude nadále zvyšovat/klesnout s tělesnou hmotností až do dosažení stabilní hmotnosti.
 • Dosahování váhy cíl: kdokoliv z režimu, který ztratí váhu, by byl pro totéž cílem. Operace zvedání prsu se zvolí až po dosažení optimální váhy. Je velmi vhodné vyčkat na čas, dokud nebude dosažena optimální váha , než se bude muset provést operace rekonstrukce.
 • Těhotenství: ženy, které plánují těhotenství , by měly počkat, až skončí s dětmi. Velikost prsou se může během těhotenství drasticky změnit; Proto by člověk měl počkat na určitou dobu, než se chystá na operaci prsu. Operace při zvedání prsu může způsobit potíže při kojení, proto je třeba vyčkat 6 měsíců od porodu dítěte.
Každá žena, která dosáhla stabilní váhy a není těhotná nebo porodila dítě, může jít na prsní implantáty nebo mastopexy, chirurgický výprk.

Implantáty pro rekonstrukci prsu

Breast Reconstruction Implants
Implantáty pro rekonstrukci prsu
Rekonstrukce prsu může být prováděna různými způsoby. Provádí se pomocí jednoho z několika malých řezů, které se dělají podél prsou v podpaží nebo kolem areoly. Implantáty mají dvě společná místa: pod prsní tkání a pod prsní sval.
Mnoho žen věří, že pokud je implantát umístěn pod prsní sval, pak se prsa jeví mnohem přirozenější a přitažlivější.
K dokončení operace rekonstrukce prsu obvykle trvá jedna až dvě hodiny. Ve většině případů je operace provedena tak, že pacientovi dojde k celkové anestézii . Také pacient má doma pooperační péči a není třeba, aby pacient v nemocnici udržel několik dní. Orální léčba uvolňuje bolest po chirurgiia člověk se bude moci vrátit do práce asi za týden.

Lékařským odborníkům a společnosti se ve velké míře nikdy nelíbily prsní implantáty. V některých případech je to také správné, protože s takovými jistiřími jsou spojena rizika. Silikonové doplňování implantátů do prsou je obvykle věcí, které způsobují hlavní odpor, a nedávno byly implantáty z prsou naplněny fyziologickým roztokem.

Rizika operací obnovy prsu

Zde jsou některá rizika spojená s implantáty pro rekonstrukci prsu:

 • Existuje riziko asymetrie v ňadrech. V některých případech se velikost nebo vzhled prsou po implantátu neshodila.
 • Bolest a něžnost v prsou po operaci.
 • Po chirurgii může implantát praskat nebo deflaci.
 • Pomalý hojení řezáků.
 • Zvýšené riziko opakovaného chirurgického zákroku v budoucnu pro odstranění implantátu.
 • Snížená senzace prsu.
 • Zvýšené riziko infekce prsu.
 • Krvácí do prsou.
 • Po chirurgickým efektu anestezie.
 • Rakovina prsu.
Jakákoliv z výše uvedených komplikací může vyžadovat dodatečnou operaci.

Každý, kdo má zájem na tom, aby se postaral o chirurgickou operaci, by měl poradit s kosmetickým chirurgem, aby získal informace o postupu, rizikových faktorech a pooperační péči. Lepší pochopení operace může pacienta připravit na jakékoliv budoucí problémy související s implantátem.

Postupy související s rekonstrukcí prsu

Breast Reconstruction Surgery
Operace rekonstrukce prsu
Po ztrátě váhy se prsní výtah skládá z různých technik, které následují:

 • Hluboký Podepigastrický Perforátor (DIEP): je to pokročilá forma chirurgického zákroku. V chirurgii odstraňuje chirurg přebytečnou kůži a tuk z břišní oblasti, aniž by oslaboval svalovou sílu pacienta. Přebytečná pokožka se pak používá v postupu pro tvarování prsou.
 • Špičková perforační tepna (SGAP): v tomto postupu je přebytečná pokožka vyjmut z řezníku pacienta, který bude později použit v procesu obnovy prsu.
 • Profunda Perforator (PAP): v tomto postupu je přebytečná pokožka odstraněna z horního zadního stehna z oblasti umístěné pod řezníkem.
 • Příčné horní Graciliy (tuh): v tomto postupu je přebytečná pokožka odstraněna z vnitřního stehna pacienta. Přebytečná pokožka se později používá v procesu tváření prsou.
 • Latissimus dorsi Myocutanová (lat klapka): v tomto postupu se kůže, tuk a svalovina z horního a středního zad otáčejí k hrudi. Z dlouhodobého důvodu může chirurgický zákrok snížit sílu svalstva tak, aby se člověk mohl těžko vyšplhat a plavat.
 • Příčný rekta myocutanjov: v proceduře jsou odstraněny ženské premiérové svaly, které přetvačují prsa. Tato technika může zvýšit riziko vzniku kýly. Procedura již není upřednostňovanou metodou zvedání prsu.
 • Naroubování tuku: pro odstranění tuku z těchto ploch se v postupu provádí liposukci břicha, stehna, zad, paží a hýření. Poté se tuk připraví na vstříknuté do prsou, aby se zvýšila přitažlivost a vytadila se do prsou.

Co očekávat při rekonstrukci prsu?

Operace rekonstrukce prsu se může zaměřit na prohraná prsa po ztrátě váhy, stejně jako na zlepšení úplného vzhledu pacienta. Chirurgický zákrok může fungovat dobře:

 • Vylepšování celkového vzhledu prsou.
 • Zlepšení symetrie prsou pro případ, že by byly nerovné.
 • Zvyšuje sebeúctu a celkový vzhled těla.
 • Zvýšení celkové osobnosti pacienta.

Přírodní rekonstrukce prsu

Rady k obnově přírodního prsu najdete v nejrůznějších fórech s vážnými ztrátami. Návrhy, které můžete najít, jsou obvykle přirozené a bezpečné. Jeden z nich pro vás určitě bude pracovat a vy budete spokojený s vylepšeným tvarem vašeho prsu.

Natural Breast Reconstruction
Přírodní rekonstrukce prsu
Existují zvláštní témata na fórech s vážní ztrátou. Zde najdete doporučení, jak zvolit přirozenou rekonstrukci prsu. Některé ženy se pokusily o přírodní gely a krémy a sdíleli zkušenosti s ostatními. S pomocí správné nápravy budete moci vrátit pevnost prsu. Budou vypadat v plné a mladší.
Velký výsledek může být dosažitelný i bez mateřského implantátů a rizik. V důsledku toho nebudete trpět vedlejší účinky, pokud zvolíte přirozené zvedání prsu.

Výhody s přírodními možnostmi

Přírodní rekonstrukce prsu je jednoduchá procedura ve srovnání s operací implantátu. Může být proveden kýmkoli bez dlouholetých zkušeností, protože tato metoda spočívá pouze v použití přírodních rostlinných produktů ke zlepšení vzhledu prsní tkáně. Výhody přirozeného zvedání prsu jsou jednoznačně zřetelné. Některé z hlavních jsou uvedeny v následujícím seznamu:

 • Přirozený vzhled: prsa, která prošla pomocí přirozeného zvedání prsu , vypadají v porovnání s implantáty přirozeně. Přirozené zvedání prsu zahrnuje bylinné krémy a gely, které dávají prsům přirozený vzhled po zákroku. Tento postup je nejvhodnější pro ženy, které nechtějí prozradit, co se týká instalace nebo redukce prsu. V určitých případech zlepšuje přirozené zvedání prsou přitažlivost prsou, zejména když se používá technika bradavek.
 • Bez opakované chirurgie: na rozdíl od operace implantátu není přirozené, že při zvedání mateřského mléka není třeba opakovat operace nebo jiné riziko. Pacientům, kteří prošli implantátem, se doporučuje vyměnit implantáty po každých 12 letech. Opakovaná chirurgie je důležitá pro bezpečnost pacienta, protože implantáty jsou často v nebezpečí násilného vzniku a poškození. Přirozené pozvednutí prsu trvá celý život.
 • Přirozený pocit a symetrie: postup v přirozeném zdvihání je přirozený proces růstu prsu , jehož výsledkem je přirozený tvar, velikost a pocit.

Volba mezi postupem implantátu a přirozeného zvedání prsu

Výhody přirozeného přístupu jsou jednoznačně jasné v porovnání s transplantaci založenou na implantátu.
Přesto je třeba poradit se s odborným chirurgem, aby věděl, který typ postupu pro zvedání prsou je pro pacienta nejvhodnější.
Existuje několik faktorů, které může chirurg zvážit před volbou operace. Chirurg může například zkoumat tkáně prsu, aby posoulalo, zda lze pacienta léčit chirurgickým tvarovem nebo ne.

Zdravotní historie pacienta a osobní preference jsou některé z dodatečných faktorů, které mohou být zvaženy před zahájením operace. Poradit se s chirurgem je nejlepším způsobem, jak zjistit, který způsob tvarování prsu by měl být dodržován.

Závěr

Pro ženy hrají v jejich vzezření rozhodující roli prsa. Znesvásné prsa, následující po rychlé ztrátě váhy, vypadají neatraktivní a může ženě ztratit důvěru v den, kdy je na večírku. Prsní výtah po ztrátě váhy může pomoci vylepšit vzhled prsou přirozeným způsobem!

Naučte se zvedat učící se prsa 


comments powered by Disqus