Středisko pro péči o zdraví

Středisko pro péči o zdraví

Mezinárodní síť zdravotnické péče

Domovská stránka  /   Zdraví a krása  /  Hormonální akné dospělých

Hormonální akné dospělých

Článek od Střediska pro péči o zdraví

Hormonální akné dospělých Odborníci říkají, že je akné způsobeno hormony, ale nebyly žádné vážné zkoumání tohoto jevu k dnešnímu dni. Výzkum provedený nedávno zjištěno, že téměř 50 % všech žen setkat breakouts akné dospělých po celý týden před jejich menstruačního cyklu.

Co je zajímavé na hormonální akné dospělých je skutečnost, že nelze považovat obvyklé léčby metodami. Lokální antibiotika a lokální retinoidy jsou v tomto případě k ničemu. Věnujte pozornost na tyto skutečnosti identifikovat hormonální akné:

  • Akné se stalo poprvé v dospělosti;
  • Akné erupce zintenzivnění před menstruací;
  • Zpráva o nepravidelné menstruace;
  • Přes aktivní mazových žláz v oblasti obličeje;
  • Hirsuties (zvýšená úroveň vlasy na tváři nebo dokonce i v atypických místech);
  • Zvýšená hladina některých mužských hormonů v krvi.

Příčiny hormonální akné

Akné vyvolané hormonální vliv začíná ve věku 20-25 let, někdy to je aktuální pro mládež a občas zralé ženy může mít. Pupínků akné dospělých obvykle objevují na obličeji, zejména bradu a čelisti. Ale někdy jsou stopy po akné na hruď nebo záda. Bez ohledu na skutečnost, že hormonálně ovlivněné akné dospělých je zřídka závažné a obvykle se projevuje jako malé zánětlivé uzlíky a papuly, ženy trpící nemocí nemůže ubránit otázce: jak to začalo?

Je známo, že naše nadledvin zahájení tvorby androgenů, dihydroepiandrosterone sulfát (DHEAS), když jsme ještě děti z asi 10 let. Na útěk pubertě také dva další androgeny, tak zvané "mužské" hormony, dehydrotestosterone (DHT) a testosteronu, začít pracovat v ženských těl. Stimulují mazové žlázy produkují více kůže přírodní oleje nebo mazu.

To je důvod, proč tak mnoho teenagerů trpí mastnou pleť a akné. A chlapci, kteří mají více "mužské" hormony, teen akné trpí častěji než dívky. Dospívající akné je snadno léčit. Hladiny hormonů je velice flexibilní na mladého těla. První linii léčby pomůže ve většině případů a jako aktuální retinoidy a benzoylperoxid, podporovaný orální antibiotika. Ale po počátečním zlepšení může přijít období, kdy hormonální změny na úrovni a tělo přestane reagovat na terapii. V takových případech by měl být změněn postup léčby.

Hormonální akné dospělých

Zatímco někteří dospělí mohou začít rozvíjet své akné pouze od jejich 20s a 30s, určité množství z nich zřejmě nikdy ho překoná, předáním do dospělosti se stejným breakouts. To se děje kvůli změnám v hormonální úrovni. Když žena se blíží její období, klesá hladina estrogenu. Po ovulaci Vaječníky produkují progesteron a tento hormon stimuluje mazových žláz. Akné je dodáván jako výsledek tohoto.

Některé těhotné ženy jsou ovlivňovány hormonálně způsobené akné. Během třetího trimestru zvýšit jejich mazové žlázy produkce ropy, což způsobuje časté breakouts. Existují ženy, které trpí akné ohnisek po menopauze jako dostane vyšší hladinu testosteronu, zatímco klesá hladina estrogenu.

Jak vidíte, dospělé může docházet problémy s akné během celého jejich života od puberty do své staré let. Tyto problémy nemusí zmizet s věkem a mohou dokonce zhoršit. Pokud chcete dosáhnout skvělých výsledků, vyhledejte svého dermatologa, který vám pomůže rozvíjet nejlepší možnost léčby akné.

Přečtěte si více o akné dospělých produkty 


comments powered by Disqus