Domovská stránka  /   Zdraví a krása  /  Dospělý hormonální akné

Pro dospělé hormonální akné: Příčiny a léčba

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Jennifer Greenwood (2022-06-16)
Pro dospělé hormonální akné: Příčiny a léčba Odborníci říkají, že akné je způsobeno hormony, ale nebyly žádné vážné zkoumání tohoto jevu k dnešnímu dni. Výzkum provedený nedávno zjištěno, že téměř 50 % všech žen s dospělého akné po celý týden před jejich menstruačního cyklu.

Co je zajímavé na hormonální akné dospělých je skutečnost, že nelze léčit metodami obvyklé terapie. Lokální antibiotika a lokální retinoidy jsou v tomto případě k ničemu. Věnujte pozornost následující fakta k identifikaci hormonální akné:

 • Akné se stalo poprvé v dospělosti;
 • Akné erupce zintenzivnění před menstruací;
 • Zpráva o nepravidelné menstruace;
 • Přes aktivní mazových žláz v oblasti obličeje;
 • Hirsuties (zvýšená úroveň vlasy na tváři nebo dokonce i v atypických místech);
 • Zvýšená hladina některých mužských hormonů v krvi.

Co je hormonální akné dospělých?

Hormonální akné nebo hormonální akné dospělých je také známý jako akné vulgaris je způsobena v důsledku narušení kožní onemocnění způsobené nadprodukce androgenů hormonů v těle. Hlavní pohlavní hormon, který se vyskytuje i u mužů a žen je prý testosteron nebo androgenní. Hormonální akné dospělých je způsobena v důsledku nadměrné produkce androgenů v těle.

Androgenní hormony mají tendenci stimulovat mazových žláz, které produkují velké množství ropy nebo mazu v kůži. Tento mazu vyráběných shromažďuje v vlasy póry nebo folikuly a později zaplete s odumřelé buňky a bakterie, což vede k tvorbě skvrn a pupínků.

Hormonální akné je docela běžné, se objevují v pubertě, ale v určitých případech se mohou stále zobrazovat v starší lidé. To je také vidět, že dospívající nebo dospívající trpí více hormonální akné hormonální změny , které se v jejich těle během této doby.

Během tohoto období také hormonální akné je výraznější u mužů ve srovnání s ženami kvůli tomu, že muži produkovat více testosteronu než samice. Zatímco samice může trpět víc takových akné během přírodních cyklů se podrobit, které zahrnují, těhotenství, menstruace a menopauzy.

Vývoj hormonální akné u dospělých

Zatímco někteří dospělí mohou začít vyvíjet jejich akné pouze od jejich 20s a 30s, určité množství z nich se zdá nikdy ho překoná, předáním do dospělosti se stejným breakouts. To se stane v důsledku změn v hormonální úrovni. Když žena se blíží její období, klesá hladina estrogenu. Vaječníky po ovulaci produkují progesteron a tento hormon stimuluje mazových žláz. Akné je v důsledku tohoto.

Development of Adult Hormonal Acne
Některé těhotné ženy jsou ovlivňovány hormonálně způsobené akné. Ve třetím trimestru zvýšit jejich mazové žlázy produkce ropy, což způsobuje časté akné. Existují ženy, které trpí akné ohnisek po menopauze jako hladinu testosteronu dostane vyšší, zatímco klesá hladina estrogenu.

Jak vidíte, dospělí mohou problémy akné během celého jejich života od puberty do svých starých let. Tyto problémy nemusí zmizet s věkem a mohou dokonce zhoršit.
Pokud chcete dosáhnout skvělých výsledků, naleznete svého dermatologa, který vám pomůže najít nejlepší akné Léčba.

Příčiny hormonální akné

Akné vyvolané hormonální vliv začíná na 20-25 let, někdy to je aktuální pro mládež a občas zralé ženy může mít. Pupínků akné dospělých obvykle objevují na obličeji, zejména brady a čelistí. Ale někdy tam jsou stopy po akné na hrudníku nebo zad. Bez ohledu na skutečnost, že hormonálně ovlivněné akné dospělých je zřídka závažné a obvykle se projevuje jako malé zánětlivé uzlíky a papuly, ženy trpící nemocí nemůže ubránit: jak to začalo?

Je známo, že naše nadledvin začněte androgenu, Dehydroepiandrosteron sulfát (DHEAS), když jsme ještě děti z asi 10 let. Také na útěku puberty dva další androgeny, tak zvané "mužské" pohlavní hormony, dehydrotestosterone (DHT) a testosteronu, začít pracovat v ženských těl. Stimulují mazové žlázy produkovat více kůže přírodní oleje nebo mazu.

To je důvod, proč mnoho teenagerů trpí mastnou pleť a akné. A chlapci, kteří mají více "mužské" pohlavní hormony, teen akné trpí častěji než dívky.
Na rozdíl od akné dospělých, teen akné je často snadno léčit.
Hladiny hormonů je velice flexibilní na mladých těl. První linie léčby pomůže ve většině případů a jako lokální retinoidy a benzoylperoxid, podporovaný orální antibiotika.

Ale po počátečním zlepšení může přijít období, kdy hormonální změny na úrovni a tělo přestane reagovat na terapii. V takových případech by se měl pozměnit postup léčby hormonální akné dospělých a to je často navrhl vyzkoušet přírodní pilulky hormonální akné.

Společné faktory, které aktivují hormonální akné u dospělých

Existují někteří lidé, že může dojít k více hormonální akné způsobeno dědičnými faktory.

Jak jsme se zmínili dříve, puberta je dalším faktorem, který může vyvolat hormonální akné. Puberta je věkové období, během něhož dospívajících pohlavní zralosti a stává se schopné reprodukce. Tělo (mužů a žen) v tomto období prochází mnoha hormonální změny. Mužské tělo oproti samice produkuje nadměrné androgenní hormony, které jsou zodpovědné za vznik pupínků nebo nedokonalosti pleti. Samice na druhé straně také trpí hormonální akné v důsledku nerovnováhy hormonů v těle.

Factors That Trigger Hormonal Acne in Adults
Faktory, které aktivují hormonální akné u dospělých
Ale Nejčastější faktory, které je známo, že vyvolat hormonální akné u dospělých patří:

 • Nedostatek minerálů a vitamínů - je zřejmé, že vitamíny a minerály hrát pozitivní roli při udržování rovnováze hormonů v našem těle. Proto absence různých minerálů a vitamínů v běžné stravě může způsobit tělo chybí posílená imunita, která je nezbytná k tělu bojovat proti virům a infekcím, který orgán je náchylný k.
 • Stres - stres z nadledvinek navýšit produkci hormonů, jak u mužů a žen. Reakce způsobené v důsledku stresu je zodpovědná zhoršovat stav kůže.
 • Nadměrný příjem cukrů a tučná jídla - nadměrnému příjmu potravin, které jsou bohaté na cukry a tuky by mohlo také způsobovat hormonální akné u dospělých. Důvodem pro příčinou akné je v podstatě vzhledem k tomu, že naše tělo ukládá více tuků, které konzumujeme, který později ucpat póry kůže. Kromě toho, vysoký příjem cukru může způsobit záněty na kůži v důsledku nadprodukce inzulinu v těle.
 • Menstruace, menopauza, těhotenství - ženy během menstruace, ovulace a těhotenství dojde k prudkému poklesu pohlavních hormonů estrogenu v těle. Tento pokles hormonu estrogenu také doprovází zvýšení testosteronu, který dále spustí vznik akné vulgaris.
 • Mrtvé kůže akumulace - mrtvé kožní buňky jsou také zodpovědné za vyvolávající kůže akné. Kůže buňka, která shromažďuje v mixech póry kůže olejem (mazu) vést ke kůži skvrny a pupínky.
 • Použití steroidy - nadměrné užívání steroidů může také způsobit hormonální akné u dospělých. Užívání steroidů zvyšuje produkci testosteronu u mužů, které dále má za následek nerovnováhu hormonů v těle a vyvolávající kožními problémy.
 • Přítomnost bakterií v kůži póry - přítomnost bakterií v vlasové folikuly má za následek vznik pupínků nebo tmavé skvrny na obličeji.

Akné dospělých hormonální léčba

Hormonální akné v jak samec a samice mohou být léčeni po určité metody 2: non předpis léčby a předpis léčby.

Léčba Non předpis pro hormonální akné dospělých

Natural Treatment for Adult Hormonal Acne
Přírodní léčba akné dospělých hormonální
 • Mýdlem a vodou - čištění obličeje jemně s mýdlem a vodou 2 x denně může pomoci při léčbě hormonální akné správně. Tvrdý, je třeba mít na paměti, že tato léčba hormonální akné dospělých nebude jasné již existující akné na kůži, ale vám sníží dopad zánět způsoben akné.
 • Čistící prostředky - čistící prostředky často obsahují kyselinu glykolovou, benzoyl peroxid, kyselina salicylová a síry, které jsou užitečné pro léčbu akné. Nadměrné používání čistící je třeba se vyhnout, protože může dokonce poškodit kůži nebo způsobit jiné kožní problémy.
 • Kyselina salicylová - abnormální odlupování buněk lze regulovat na kůži s pomocí kyseliny salicylové. Kyselina, však nemá žádný vliv na produkci mazu a také nezabíjej žádné bakterie. Kyselina je zodpovědný za unclogging pórů zabránit léze v případě mírnější akné.
 • Alkohol a aceton - aceton pomáhá v odstraňování oleje z povrchu kůže, zatímco alkohol se používá jako mírné antibakteriální činidlo. Oba agenti se používají společně k vysušení kůže a obvykle mají jen malý vliv na akné.
 • Síra - síra je součást, která se používá v mnoha akné léky v kombinaci s jinými látkami jako je kyselina salicylová a alkohol. Vzhledem k tomu, má pouze okrajový účinek nad akné; síru není doporučeno dermatology pro akné dospělých hormonální léčbu.
 • Benzoylperoxid - lékař v případě mírné akné, může doporučit jít pro léčbu hormonální akné s pojetím drogou s určitou benzoylperoxid. Benzoylperoxid pomáhá ničit bakterie, která způsobuje akné problém. K zahánění akné, sloučenina musí používat nepřetržitě nejméně čtyři týdny. Na rozdíl od jiných volně prodejných léků předepsané nemá vliv na produkci mazu a akné pochází zpět, když přestanete používat sloučeniny. Nadměrné užívání benzoylperoxid může způsobit suchost kůže nebo podráždění v kůži; Proto jeden musí dbát při použití řešení.
 • Aktuální retinoid gel - aktuální retinoid gelu je užitečné při snižování zánět a otok kůže, stejně jako zvyšující růst buněk. Gel se zastaví nových pupínků na kůži. Oproti jiné než předepsané léčby hormonální akné gel lokální retinoidy může trvat 8-12 týdnů zobrazíte požadované výsledky.
 • Zelený čaj - zelený čaj mohou být spotřebovány na nižší úroveň zánětu v těle. Kromě místní praxe péče o pleť lze brát jako pít několik šálků zeleného čaje za den až dodají kůži automaticky.
 • Bylinné pilulky hormonální akné - na trhu, které zaručují poskytování efektivní řešení jak se zbavit hormonální akné jsou k dispozici stovky rostlinné, organické a přírodní pilulky hormonální akné . Součástí těchto pilulek pro hormonální akné, jsou však pravděpodobně nebude mít mnoho výhod, protože jakmile přestanete užívat je akné vyskočí znovu po určité časové rozpětí.

Předpis léčby hormonální akné dospělých

Prescription Treatment for Adult Hormonal Acne
Předpis Léčba hormonální akné dospělých
 • Retinoidy nebo vitamin deriváty – tyto léky jsou k dispozici jako ústní pilulky hormonální akné a topické krémy. Tyto léky pomáhají sprovodit středně těžkou až těžkou akné tím, že normalizace na kůži. Retinoidy lze použít v kombinaci s jinými přípravky k léčbě akné dospělých hormonální perorální antibiotika a benzoylperoxid k připevnění efekt odstranění akné. Přestože aktuální retinoidy nemají tolik vedlejších účinků, jejich použití se nedoporučuje pro kojící a těhotné ženy. Vedlejší nežádoucí účinky, které jsou spojeny s tímto produktem patří suchost, zarudnutí a svědění kůže.
 • Kyselina azelaová – tento lék je prý mají antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti , které pomáhají zbavit hormonální akné. Gel nebo krém také slouží k léčení jiný typ podmínky, které je populárně známý jako Rosacea.
 • Hormonální antikoncepce - lékaři často naznačují, antikoncepční pilulky pro ženy na dole vliv mužských hormonů testosteronu na akné na kůži. Tyto antikoncepce jsou limit být používán u žen pouze a zobrazit požadované výsledky v časovém období 3 až 4 měsíců. Některé z vedlejších účinků spojených s antikoncepční pilulky hormonální akné patří nevolnost, citlivost prsou, přibývání na váze a krevní sraženiny.
 • Spironolakton - tento lék se používá zejména pro blokaci tělo hormony na olej žlázy v kůži. Tento typ léčby je vhodné pro ženy, jejichž akné zhoršovat v době menstruace.
Přečtěte si více o léčbě akné dospělých 


comments powered by Disqus