Domovská stránka  /   Zdraví a krása

Zdraví dospělých

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Jennifer Greenwood (2021-01-03)
Zdraví dospělých 

Když se zamyslíte nad zdravímdospělých , můžete přemýšlet o různých způsobech, jak zůstat zdraví - od mytí rukou a vakcín až po prevenci rakoviny. Dobře pro tebe! Rozhodnutí, která íjíte každý den, jdou dlouhou cestu k podpoře zdraví dospělých.

Stejně tak je důležité věnovat pozornost svým známkám a příznakům. Vědět, které příznaky zdraví dospělých si zaslouží lékařskou pomoc, od nevysvětlitelného úbytku hmotnosti nebo změn střevních návyků až po dušnost a náhlé bolesti hlavy.

A samozřejmě pravidelné fyzické prohlídky a testy zdraví dospělých jsou důležitou součástí preventivní zdravotní péče pro dospělé. Víte, jaké screeningové testy potřebujete a jak často je nechat provést. Včasná detekce je často klíčem k úspěšné léčbě. 

Novinky o zdravotní péči

Přeživší eboly možná začal poslední epidemii - o 5 let později

Zveřejněno v úterý 16. března 2021

Genetická analýza zjistila, že současné vypuknutí eboly v Guineji pravděpodobně začalo přeživším epidemie v letech 2014-2016, jejíž varlata ukrývala spící virus.

Několik zemí pozastavuje používání vakcíny AstraZeneca

Zveřejněno v pondělí 15. března 2021

Řada národů se zastavila používání vakcíny AstraZeneca COVID-19 kvůli zprávám, že vakcína může být spojena s krevními sraženinami.

"Rasová mezera" v zdraví srdce se za 20 let změnila jen málo

Zveřejněno v pondělí 15. března 2021

Nový výzkum ukazuje, že černí Američané, kteří žijí ve venkovských oblastech, mají dvakrát až třikrát vyšší pravděpodobnost, že zemřou na cukrovku a vysoký krevní tlak ve srovnání s bílými venkovskými lidmi.Zdraví a krása

Akné a péče o pleť

Prevence stárnutí
comments powered by Disqus