Domovská stránka  /   Zdraví a krása  /  Jak se zbavit akné na těle

Jak se zbavit akné na těle?

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Jennifer Greenwood (2022-09-14)
Jak se zbavit akné na těle? Není tak snadné se zbavit akné. Zvláště pokud se jedná o akné na těle (mezi nimi je známo, že akné na zádech je nejtěžší vymýtit a akné na krku je nejbolestivější). Nyní byly vyvinuty různé léky na léčbu akné , ale samozřejmě ne všechny z nich mohou být užitečné v individuálním případě. Například starověká medicína navrhuje rozmazat pupínky mízou celandinu.

Tělo akné

Akné není jen dospívající problém. Akné může postihnout i dospělé a může být skutečnou výzvou k léčbě. V tomto článku se zaměříme na akné dospělých, které se objevuje na těle, vysvětlíme, jak s ním zacházet, a poskytneme vám několik tipů, jak se tomuto stavu vyhnout.

Akné dospělého těla je běžný stav kůže, který může být velmi frustrující. Odhaduje se, že více než 726 milionů lidí na celém světě trpí akné na těle a může to být velmi nepříjemné.
Akné se může objevit na jakékoli části těla, ale je častěji vidět na obličeji, krku, hrudníku a zádech. Existuje mnoho různých příčin akné dospělého těla, ale nejčastější jsou genetika, kožní onemocnění a životní prostředí.

Co je akné na těle?

Akné na těle je stav, který lze definovat jako přítomnost pupínků, černých teček, bílých teček nebo cyst na těle. Je důležité si uvědomit, že akné na těle se liší od akné na pokožce hlavy, což je další forma akné, která se může objevit na hlavě.

What is body acne?
Co je akné na těle?
Akné na těle je nejčastěji pozorováno u dospívajících a mladých dospělých, ale může se vyskytnout i u dospělých. Přesná příčina akné v těle není známa, ale předpokládá se, že souvisí s hormony, genetikou a životním prostředím.

Příčiny akné těla u dospělých

Jaké jsou hlavní příčiny akné u dospělých? Tělesné akné u dospělých je primárně způsobeno určitými kožními stavy, které se mohou zhoršit během dospělého života člověka. Je důležité udržovat pokožku vašeho těla čistou, aby se zabránilo akné breakouts, protože celé tělo je náchylné k tomu.

Jako žena byste si měli být vědomi skutečnosti, že některé hormonální změny, které se mohou objevit během těhotenství a / nebo kojení, mohou být zodpovědné za pupínky.

Hormonální změny

Hormonální změny , ke kterým dochází, když vstupujeme do poloviny 20. let, což je obvykle na konci puberty, jsou příčinou akné u téměř všech lidí, kteří ji v tomto věku rozvíjejí. Hormonální změny u dospělých mohou zahrnovat kolísání hladin hormonů v důsledku jiných zdravotních stavů, jako je hypotyreóza, syndrom polycystických vaječníků, diabetes a změny hladin testosteronu.

Tyto změny také zahrnují premenstruační syndrom (PMS), který se u žen vyskytuje každý měsíc, a ty jsou obvykle způsobeny kolísáním množství progesteronu a estrogenu v ženském těle. Hormonální změny, které se obvykle vyskytují během těhotenství, mohou být také hlavním důvodem akné u některých žen, které ji během této fáze rozvíjejí.

Stres

Jak se stres zvyšuje, hormony v těle mají tendenci se zvyšovat, což zase vede k produkci více kožního mazu v těle a póry kůže mají tendenci se zablokovat.

To je jedna z hlavních příčin akné u dospělých, protože ovlivňuje olejové žlázy v těle, které jsou zodpovědné za odstranění oleje a bakterií z kůže. Přebytečný olej a nečistoty vedou k akné breakouts, které se mohou stát v důsledku nadměrného množství stresu.

Špatná strava

Dietní faktory , které mohou způsobit akné dospělých, zahrnují jíst nezdravé potraviny, které jsou bohaté na cukr, a mastné, mastné potraviny jsou velkým přispěvatelem k akné. Také jíst potraviny, které jsou bohaté na mastné kyseliny, je třeba se vyhnout, aby se zabránilo pupínkům.

Je to proto, že hladiny mastných kyselin v těle se zvyšují, když se zvyšuje spotřeba mastných potravin, což vede ke zvýšení rizika akné v těle.

Mastné kyseliny mohou způsobit hormonální nerovnováhu zvýšením hladiny estrogenu a testosteronu v těle, což je jeden z důvodů akné u dospělých.

Drsné čištění pleti

Velmi drsná procedura čištění pokožkye, která zahrnuje časté mytí mýdlem, může zhoršit stav pokožky, což může u některých jedinců vést k pupínkům. Je důležité si uvědomit, že není nutné umývat tělo úplně po celou dobu.

Používejte hydratační mýdla namísto drsného čištění, abyste zabránili akné. Také se vyvarujte sprchování příliš často, raději je užívejte každý druhý den, protože se zjistilo, že je to jeden z nejlepších postupů pro kontrolu akné v těle.

Příznaky tělesného akné u dospělých

Akné na těle se může objevit na jakékoli oblasti těla, ale nejčastěji se vyskytuje na hrudi, zádech, ramenou a hýždích. Příznaky tělesného akné jsou podobné příznakům akné na obličeji, ale mohou být závažnější.

Akné na těle může způsobit velké, červené a bolestivé hrbolky, pupínky, černé tečky a bílé tečky. Akné na těle může také vést k zjizvení.
Symptoms of body acne
Příznaky akné těla

Jak se zbavit akné na těle?

Jak se zbavit akné na těle? Mnoho zdrojů navrhuje léčbu akné kyselinou salicylovou. Existují také speciální krémy, které se prodávají v drogeriích a které můžete také vyzkoušet. Další známou složkou, která se často používá v lécích na léčbu akné, je benzoylperoxid, který lze použít k otření poškozené pokožky.

Často jsou dobré výsledky dosaženy aplikací benzoylperoxidu nebo kyseliny salicylové pro utírání akné a poté rozmazání krémy, které obsahují alfa-kyseliny - tyto krémy pomáhají setřít mrtvé kožní buňky, které zabraňují vysychání pokožky). Bohužel tyto chemikálie často přinášejí nebezpečné vedlejší účinky: podráždění a vyrážky.

Léky na léčbu akné obsahují složky, které blokují olejové žlázy a zabraňují tvorbě kožního mazu. Kromě toho je také známo, že některé léky odstraňují bakterie z pórů a pomáhají tak s procesem obnovy.
Například retinoidy (deriváty vitaminu A) pomáhají eliminovat kožní infekce. Kontrolují také aktivitu keratinu, což činí vnější vrstvu pokožky měkčí a usnadňují tak peeling. Neočekávejte však rychlé výsledky, protože postup léčby akné zahrnuje měsíce léčby a péče.

Nežádoucí účinky léků na akné

Existuje řada vedlejších účinků, které jsou spojeny s léky na akné. Tyto nežádoucí účinky se mohou pohybovat od mírných až po závažné a mohou být dokonce život ohrožující. Některé z nejčastějších vedlejších účinků léků na akné zahrnují bolest žaludku, průjem, nevolnost, zvracení a bolesti hlavy.

Některé z závažnějších vedlejších účinků léků na akné zahrnují poškození jater, poškození ledvin a zvýšené riziko vzniku rakoviny.
Je důležité mluvit se zdravotnickým pracovníkem před zahájením jakýchkoli léků na akné a být si vědom rizik spojených s léky.

Kosmetické procedury

Další možností léčby akné těla jsou kosmetické procedury. Patří mezi ně chemický peeling, laserové ošetření a mikrodermabraze. Chemický peeling se provádí ke snížení výskytu tělesného akné na pokožce pomocí kyselých roztoků. Chemický peeling je nejoblíbenějším typem kosmetických procedur. S ním můžete dosáhnout jasnější pokožky během několika procedur.

Chemical peeling
Chemický peeling
Mezi další typy kosmetických procedur patří omlazení pokožky, laserové ošetření a mikrodermabraze. Laserová léčba také snižuje akné těla. To také dělá pokožku vypadat spravedlivější. Během léčby budou horní vrstvy pokožky odstraněny cílovými oblastmi pokožky. Laserové ošetření také vyhlazuje hrubou a hrubou pokožku, aby se eliminoval její vzhled.

Mikrodermabraze je další metodou ke zlepšení pokožky exfoliací mrtvých buněk, které zlepšují krevní oběh a zabraňují akné těla.

Přírodní léčba akné

Existují přírodní léky na léčbu akné pro léčbu akné na těle. Tyto produkty přicházejí ve formě pilulek, které léčí akné zevnitř a krémy, které čistí pokožku zvenčí. Tyto léky na léčbu akné jsou naprosto bezpečné, ale často pomáhají pomaleji než léky na předpis.

Natural Acne Treatment
Přírodní léčba akné
Například trpící si může všimnout prvního zlepšení po první aplikaci benzoylperoxidu a může trvat několik dní, než přírodní produkt akné pomůže. Přesto mnoho lidí trpících akné dává přednost přírodním lékům na léčbu akné , protože léčí akné na těle bez vedlejších účinků.

K dispozici jsou také speciální tělové mycí prostředky určené k léčbě akné. Namáčení v horké lázni může být také užitečné, zejména pokud používáte výše uvedené mytí.
Léčba akné těla s přírodními léky může trvat několik týdnů, než uvidíte výsledky. Mohou být aplikovány lokálně a požity perorálně pro rychlejší výsledky. Výhody přírodních léků na akné spočívají v tom, že nevyvolávají vedlejší účinky, jako je zjizvení akné nebo zarudnutí kůže. Je velmi těžké se setkat se s vedlejšími účinky na přírodní léky na léčbu akné, protože výsledky aplikace jsou pomalejší, ale trvalé.

Přírodní léčba akné může být také levnější než léky na předpis. Můžete si koupit přírodní léky na léčbu akné na mnoha místech pro léčbu akné na těle. Je však moudré najít renomované webové stránky, abyste se vyhnuli nákupu padělaného produktu.

Jak zabránit akné na těle?

Existují některé věci, které byste neměli dělat s akné na těle. Za prvé, v žádném případě nesmíte drhnout, prasknout ani odstranit podobným způsobem. Jediné, co byste měli udělat, je umýt si akné a ošetřit ho krémem nebo jiným přípravkem. Drhnutí, praskání nebo poškrábání akné může vést k ještě větším problémům s pokožkou. Také byste neměli nosit příliš silné a hrubé oblečení; nezapomeňte, že jakékoli tření proti akné těla ho dráždí.

Ale stejně jako v případě jakékoli jiné nemoci nejúčinnějším způsobem není zjistit, jak se zbavit akné na těle. Nejúčinnějším způsobem je prevence akné. To je důvod, proč byste měli být opatrní při výběru oblečení pro trénink, mít pravidelnou sprchu a / nebo koupel, věnovat pozornost vaší stravě, zvláště pokud máte nějakou přecitlivělost, v pořádku, starat se o své zdraví a riziko vzniku akné, stejně jako další problémy s pokožkou, se výrazně sníží.

Najděte nejlepší léky na léčbu akné 


comments powered by Disqus