Domovská stránka  /   Kontrola tělesné hmotnosti

Kontrola hmotnosti

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Ines Obregon (2021-01-03)
Kontrola hmotnosti Vaše kontrola hmotnosti je vyvažovací akt a kalorie jsou součástí této rovnice. Módní diety vám mohou slíbit, že počítání sacharidů nebo konzumace hory grapefruitu odhodí libry. Ale pokud jde o hubnutí, jsou to kalorie, které se počítají. Hubnutí se točne ke spálení více kalorií, které si vezmete. Můžete to udělat snížením kalorií navíc z jídla a nápojů a zvýšením kalorií spálených fyzickou aktivitou.

Jakmile této rovnici porozumíte, jste připraveni stanovit si cíle hubnutí a vytvořit plán, jak jich dosáhnout. Pamatuj, nemusíš to dělat sám. O podporu se poo pomluvte se svým lékařem, rodinou a přáteli. Také plánujte chytře: Předvídejte, jak zvládnete situace, které zpochybňují vaše odhodlání a nevyhnutelné drobné překážky.

Pokud máte vážné zdravotní problémy kvůli vaší hmotnosti, váš lékař vám může navrhnout operaci hubnutí nebo léky. V takovém případě budete muset vy a váš lékař důkladně prodiskutovat potenciální přínosy a možná rizika. 

Novinky o zdravotní péči

Přeživší eboly možná začal poslední epidemii - o 5 let později

Zveřejněno v úterý 16. března 2021

Genetická analýza zjistila, že současné vypuknutí eboly v Guineji pravděpodobně začalo přeživším epidemie v letech 2014-2016, jejíž varlata ukrývala spící virus.

Několik zemí pozastavuje používání vakcíny AstraZeneca

Zveřejněno v pondělí 15. března 2021

Řada národů se zastavila používání vakcíny AstraZeneca COVID-19 kvůli zprávám, že vakcína může být spojena s krevními sraženinami.

"Rasová mezera" v zdraví srdce se za 20 let změnila jen málo

Zveřejněno v pondělí 15. března 2021

Nový výzkum ukazuje, že černí Američané, kteří žijí ve venkovských oblastech, mají dvakrát až třikrát vyšší pravděpodobnost, že zemřou na cukrovku a vysoký krevní tlak ve srovnání s bílými venkovskými lidmi.Kontrola tělesné hmotnosti
comments powered by Disqus