Domovská stránka  /   Kontrola tělesné hmotnosti

Kontrola hmotnosti

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Ines Obregon (2023-04-11)
Kontrola hmotnosti Vaše kontrola hmotnosti je vyvažovacím aktem a kalorie jsou součástí této rovnice. Výstřelky diety vám mohou slíbit, že počítání sacharidů nebo konzumace hory grapefruitu způsobí, že libry klesnou. Ale pokud jde o hubnutí, jsou to kalorie, které se počítají. Úbytek hmotnosti spočívá ve spalování více kalorií, které přijmete. Můžete to udělat snížením nadbytečných kalorií z jídla a nápojů a zvýšením kalorií spálených fyzickou aktivitou.

Jakmile pochopíte tuto rovnici, jste připraveni stanovit své cíle hubnutí a vytvořit plán pro jejich dosažení. Nezapomeňte, že to nemusíte dělat sami. Poraďte se se svým lékařem, rodinou a přáteli o podporu. Také plánujte chytře: Předvídejte, jak budete řešit situace, které zpochybňují vaše odhodlání a nevyhnutelné drobné překážky.

Pokud máte vážné zdravotní problémy kvůli vaší hmotnosti, může lékař doporučit operaci hubnutí nebo léky pro vás. V takovém případě budete muset vy a váš lékař důkladně prodiskutovat potenciální přínosy a možná rizika. 

Kontrola tělesné hmotnosti
comments powered by Disqus