Domovská stránka  /   Zdraví u mužů  /  Peyronieho choroba u mužů po 40

Peyronieho nemoc u mužů po 40: příznaky, příčiny a léčba

Peyronieho nemoc u mužů po 40: příznaky, příčiny a léčba 

Co je to Peyronieho nemoc?

Zakřivení penisu se také nazývá peyroniova choroba , což je podmínka, která ovlivňuje penis a způsobuje, že se jeho stav abnormálním způsobem ohne. V některých vzácných případech způsobí dysfunkci erektilu , která je v případě, že člověk nemůže udržet nebo dosáhnout správné erekce. U Peyronieho onemocnění se předpokládá, že to jsou vláknité tkáně, které se rozvíjejí pod kůží penisu.

Peyronieho nemoc u mužů po 40

Peyronie's Disease in Men After 40
Peyronieho nemoc u mužů po 40
Tato podmínka může mít dopad na muže bez ohledu na to, kolik je jim let , ale v šesti z 100 mužů, kteří jsou ve věku mezi 40 a 70, je běžnější. Je to vzácnější u mužů, kteří jsou mladší, ale někdy se to může stát u mužů, kteří jsou v jejich 30. Není známo, zda jsou případy ve skutečnosti vyšší než uvedená čísla, protože mnozí muži prostě nejdou navštívit svého poskytovatele zdravotní péče, když mají tento stav kvůli trapným rozpakům.
Počty těch, které trpí Peyronieho chorobou, se pravděpodobně zvýší, protože další lidé uvidí svého lékaře o sexuálních záležitostech, a pak v minulosti.

Peyronieho nemoc vs. normální zakřivení

Penis má tendenci přirozeně mírně potlačit a to je zcela normální jev. Říká se tomu "normální zakřivení". Jaký je rozdíl mezi Peyronieho chorobou a normálním křivkou?

Je-li křivka v penisu velmi vážná, způsobuje bolestnebo jiné problémy, může to být vývoj Peyronieho onemocnění. Člověk může mít potíže s pohlavním stykem nebo může vyvinout erektilní dysfunkci, pokud trpí touto podmínkou.
Je důležité vidět poskytovatele zdravotní péče, pokud si všimnete neobvyklého ohýbání nebo bolesti v penisu, protože by to mohlo být známkou toho, že vyvíjíte tento stav.

Příznaky onemocnění Peyronie

Symptomy a příznaky Peyronieho onemocnění se mohou v průběhu času pomalu vyvíjet. Penis se může zpočátku mírně ohýbat a v průběhu času se stává výraznější. Může se ohýbat směrem dolů, do strany, nahoru nebo jiným směrem, v závislosti na tom, kde je štítek umístěn uvnitř penisu. Když je penis vzpřímený v určitém bodě, může být poměrně úzký. Zakřivení se může časem zvyšovat nebo může zůstat většinou stejné. Závisí to na rozsahu stavu.

Symptoms of Peyronie's disease
Příznaky onemocnění Peyronie u mužů po 40
Mezi obvyklé symptomy Peyronieho onemocnění patří erektivní dysfunkce, kde člověk nemůže získat erekci nebo udržet erekci. Může tam být také štítek, který se vyvíjí pod penisem a to vypadá jako tkáň jizev. Může se cítit jako zploštělá Hrouda nebo nějaká tvrdá kůže. To by mohlo naznačit, že podmínka je přítomna v penisu. V mnoha případech bolest v průběhu času postupně odbývá.
Tato podmínka může vést k zkrácení penisu nebo osoby, která může mít bolesti, když dosáhnou erekce nebo během orgasmu.

Příčiny Peyronieho onemocnění

Co způsobuje, že Peyronieho nemoc není plně pochopitelný Řekl, že malé krevní cévy v penisu jsou poškozeny. To může být způsobeno sportovními událostmi, pohlavním stykem nebo nehodou. Kdykoliv dojde k poranění buněk penisu, mohly by se stát uvězněné uvnitř penisu a to vede k vývoji jizvkové tkáně. Je to jako to, co se stane, když dostaneš vážně střih nebo další zranění a potom ti zůstane jizva na kůži.

Samotný penis má trubky na obou stranách, které jsou jako houbovitá, a my tomu říkáme jeskyní korpus. Tyto trubky mají uvnitř malé krevní cévy a když je samec sexuálně vzrušený a jsou roztělený krví, což způsobuje erekci. Tyto jeskyně sedí na elastické tkáni, která je Tunica albuginea.

Causes of Peyronie's disease
Příčiny Peyronieho onemocnění u mužů po 40
Když je penis vzpřímený, je natažený a v případě poranění penisu může dojít k poškození tkáně. Mohla by tu být trvalá jizvová tkáň, která se časem vyvíjí, což by mohlo vést k Peyronieho onemocnění u mužů po 40.
Tkáň se již nemůže správně roztáhnout, což vede k zakřivení nebo ohýbání penisu. Mnoho mužů, kteří mají nějaké zranění v penisu, Nikdy nevyvine Peyronieho nemoc, protože se to v každém případě nevyskytuje.
Dědičný může hrát roli v tomto stavu. Pokud měl muž v rodině podmínku dříve, pak může tento stav vyvinout někdo jiný. Vyskytuje se také u starších jednotlivců, protože když někdo starší obdrží zranění, je pravděpodobnější, že se zjizvuje, když se tělo pohne. Někteří badatelé naznačují, že u některých jedinců, kteří tuto podmínku způsobují, může existovat porucha imunitního systému.

Léčba peyronie v nemoci

Existuje několik možností léčby , které jsou k dispozici v případě Peyronieho onemocnění u mužů po 40. Pokud je jednotlivec stále schopný mít pohlavní styk nebo jejich bolest není vážná, mohou být požádáni, aby počkali, jestli se stav zhorší nebo se zlepší.

Pacient bude obvykle vyzván, aby počkal asi dvanáct měsíců před tím, než bude projednán jakýkoliv druh chirurgického zákroku , protože v mnoha případech může být situace v průběhu času lepší. Pokud je stav velmi přísný, pacient může mít léky, které se zabývají problémy s bolestí.

Léčebné léky

Zde je seznam léků, které schválil Peyronie pro léčbu nemocí:

  • Xiaflex. Xiaflex nebo Clostridium hystolyticum je lék, který bude pacientům dán, pokud mají při vzpřímený více než 30 ° zakřivení v penisu.
  • Tamoxifen. Tamoxifen je lék, který je někdy dán, protože může snížit zakřivení, bolest a hrudky uvnitř penisu pro některé pacienty.
  • V Collagenase. Jedná se o enzym, který může zmenšit velikost plaketu na penis a někdy zcela odstranit tuto desku.

Injekce

Aby se snížilo zakřivení penisu, občas se injekce do penisu uvedou. Tato léčba bude obvykle trvat několik měsíců. Tkáň uvnitř penisu lze rozdělit tak, aby se snížil zakřivení.

Byly provedeny pouze malé studie o úspěšnosti injekcí penyz. Někteří lékaři naznačují, že perforování pokožky penisu může způsobit léze, což by mohlo povzbudit vývoj růstu plaků.

Chirurgie

Pokud někdo trpí Peyronieho chorobou, nemůže mít pohlavní styk, pak by jejich urolog mohl doporučit chirurgický zákrok. Jedinec musí být bez bolesti několik měsíců, než se bude uvažovat o chirurgickém zásahu. Zakřivení jejich penisu také musí přestat být horší, než se pokusí o chirurgii.

Existují tři hlavní typy operací Peyronieho onemocnění:

1. zkrácení

Strana penisu, která nemá žádnou pamětní desku, bude zkrácena. To může zastavit ohyb, když má jednotlivec erekci. Pokud zakřivení není příliš těžké a muž má dost dlouhý penis, může se tento postup uskutečnit. Délka penisu se zkrátí po dokončení operace.

2. prodloužení

Na několika místech je jizvená tkáň vyjmuta, což jí umožňuje znovu se protáhnout. Pokud jsou listy schopné se protáhnout přiměřeným způsobem, bude mít muž rovný penis. V průběhu zákroku se obvykle odstraňuje některá jizvová tkáň. Tkáň bude naroubena na penis. Tento postup se obvykle provádí u jednotlivců, kteří mají kratší penis nebo že jejich zakřivení je vážnější. Prodloužení jedné strany zvyšuje riziko impotenci a je rizikovější než metoda zkracování.

3. implantáty

Implantáty mohou být vloženy do penisu. Některé z nich jsou trvalé a jiné jsou nahuštěny s pumpou, která se nachází v oblasti šourku. Trvalý implantát dává muži, který je napůl tuhý, což je dost ztroskotané, aby měli pohlavní styk. Pokud použijí čerpadlo aktivovaný implantát, dosáhne se lepší erekce. Aby se snížilo zakřivení, může být část jizvného tkáně před vložením implantátu odstraněna.

Peyronieho nemoc přírodní léčba

Když jde o léčbu Peyronieho nemoci, jsou tu nějaké přirozené možnosti . Někteří jedinci používají Vakuová zařízení nebo mohou použít k omezení plakové terapie penilní trakčního zařízení. Při léčbě rázové vlny se někdy používá k rozpleskávání jizev.

Penilní napínací zařízení

Penilní napínací zařízení jsou považována za novou terapeutickou volbu pro muže trpící Peyronieho chorobou. Tato zařízení však mají dlouhou historii použití v jiných oborech lékařství, včetně kostí, kůže, skeletálního svalu apod.
Neustálé rozšiřování tkání penisu pomocí těchto zařízení vede k vytvoření nové kolagulární tkáně šířením buněk a v konečném důsledku na změkčování a prodlužování vláknitého plaku.
Tato myšlenka byla podpořena nedávnými dobře navržovanými experimentálními studiemi.

Domácí léčba a životní styl Peyronieho onemocnění

Konečně, symptomy mohou být omezeny domácí léčbou a některými změnami životního stylu člověka. Těm, kteří trpí touto podmínkou, se doporučuje snížit spotřebu alkoholu, nedovolený lék a přestat kouřit. Pacientovi se doporučuje, aby se o sebe postarali s řádnou stravou a měli dostatek cviku.

Komplikace od Peyronieho onemocnění

Hlavní komplikací tohoto stavu je to, že muž nemůže mít uspokojivý sexuální styk kvůli bolesti nebo může vyvinout erektivní dysfunkci. Stres a úzkost jsou také dva z dalších běžných problémů, které se stávají, když má člověk takový stav.

Shrnutí

Peyronieho nemoc lze léčit a je běžnější u mužů ve věku 40 let. Pokud z tohoto stavu trpíte, Mluvte s poskytovatelem zdravotní péče, nebo si myslíte, že jej můžete rozvíjet.

Treatment of Peyronie's disease
Léčba onemocnění Peyronie u mužů po 40
Léčba vám může pomoci, abyste mohli vést normální život. Za nejlepší možnost léčit Peyronieho nemoc u mužů po 40je považováno za nejvhodnější léčbu penile . Podle několika klinických studiíse použití penilních napínacích zařízení významně zvětšuje ve ochablé i ve vzpřímené stavy; a způsobuje výrazné zlepšení křivosti ve většině pacientů ve srovnání se směrným plánem.

Studie rovněž potvrzují , že penilní napínací zařízení je minimálně invazivní metodou léčby Peyronie, která může vytvářet efektivní a trvalé narovnání ohnutých penisu u mužů po 40 nebo mladší.

Další informace o korekci křivosti v předkožky 


comments powered by Disqus