Domovská stránka  /   Zdraví u mužů  /  Kegelovy cviky pro muže

Kegelovy cviky pro muže. Jak najít nejlepší Kegelův cvičební program pro dospělé?

Kegelovy cviky pro muže. Jak najít nejlepší Kegelův cvičební program pro dospělé? 

Kegelovy cviky pro muže

Mnohé překvapí, když zjistí, že muži mohou Kegelovy cviky skutečně provádět - a že mají pro muže stejné výhody jako pro ženy.

Myšlenkou Kegelova cvičení je posílení pánevního dna, což je svalová tkáň, která ovládá močovou trubici. Mezi tyto svaly patří svaly pubococcygeus, puboretalis a iliococcygeus. Společně tvoří svalovou skupinu "Levator Ani", která se nachází na obou stranách pánve.
V těchto termínech má smysl zmínit, že kdokoli může vidět výsledky Kegelova cvičení.
Pánevní dno je důležitou součástí řady tělesných funkcí, včetně trávicího systému a pohlavních orgánů. Ačkoli to není široce diskutováno a inzerováno, Kegelovy cviky jsou prospěšné pro mužský sexuální život a mohou pomoci předcházet určitým sexuálním dysfunkcím a dokonce pomoci zlepšit erekci a zvětšit penis!

Porozumění sexuálním problémům u mužů nad 40 let

Jak muži stárnou, různé fyziologické a psychologické změny mohou ovlivnit jejich sexuální zdraví. Pro mnoho mužů nad 40 let se sexuální problémy stávají běžným problémem, který ovlivňuje jak jejich fyzickou pohodu, tak emocionální uspokojení. Pochopení faktorů, které k těmto problémům přispívají, je zásadní pro jejich účinné řešení.

Sexual Problems in Men Over 40
Sexuální problémy u mužů nad 40 let

Fyzikální faktory

Jedním z hlavních fyzických faktorů přispívajících k sexuálním problémům u mužů nad 40 let jsou změny hladiny hormonů, zejména testosteronu, související s věkem. Testosteron hraje zásadní roli v libidu, erektilní funkci a celkové sexuální výkonnosti. Jak muži stárnou, jejich hladina testosteronu přirozeně klesá, což vede ke snížení sexuální touhy a potenciálním potížím s dosažením nebo udržením erekce.

Kromě toho mohou sexuální funkce ovlivnit také změny průtoku krve a nervových funkcí související s věkem. Stavy, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka a kardiovaskulární onemocnění, se s věkem stávají častějšími a mohou přispívat k erektilní dysfunkci (ED) nebo jiným sexuálním problémům.

Psychologické faktory

Kromě fyzických aspektů hrají v sexuálním zdraví mužů nad 40 let významnou roli také psychologické faktory. Stres, úzkost a deprese jsou běžné psychologické problémy, které mohou negativně ovlivnit libido a sexuální výkonnost. Když muži žonglují s povinnostmi v práci, doma a v osobním životě, tlak a stres si mohou vybrat daň na jejich schopnosti plně se zapojit do sexuálních aktivit.

Kromě toho se s věkem mohou objevit obavy o sebevědomí a vnímání těla, což dále ovlivňuje sexuální sebevědomí a spokojenost. Muži se mohou cítit méně žádoucí nebo se obávat problémů s výkonem, což vede k vyhýbání se sexuálním setkáním nebo napětí ve vztahu.

Faktory životního stylu

K sexuálním problémům může přispívat několik faktorů životního stylu , které převládají u mužů nad 40 let. Nezdravé návyky, jako je kouření, nadměrná konzumace alkoholu a sedavý způsob života, mohou zhoršit průtok krve a celkové kardiovaskulární zdraví a ovlivnit sexuální funkce. Špatná strava a obezita jsou také spojeny se zvýšeným rizikem ED a dalších sexuálních problémů.

Kromě toho mohou mít některé léky běžně předepisované pro stavy související s věkem, jako je hypertenze nebo deprese, vedlejší účinky, které ovlivňují sexuální funkce.

Výhody Kegelových cviků pro dospělé muže

Kegelovy cviky mají relativně stejné výhody pro všechny, bez ohledu na pohlaví.

Benefits of Kegel Exercises For Men
Výhody Kegelových cviků pro muže
Existuje však mnoho faktorů, které mohou oslabit mužské pánevní dno, které by se v biologicky ženském těle prostě nevyskytly, kde by Kegelovy cviky ovlivnily a pomohly více mužům než ženám.
Například problémy s prostatou nebo jejich odstranění oslabí pánevní dno.

Jak začít s Kegelovými cviky po 40?

Pokud chcete začít cvičit Kegelovy cviky, je důležité nejprve najít správné svaly, které budou fungovat, což může být trochu matoucí.

Chcete-li najít svaly pánevního dna, zkuste se zastavit uprostřed močení tím, že zatáhnete pánevní dno, nebo svaly, které používáte k tomu, abyste zabránili nadýmání.

Svaly používané k provádění těchto manévrů jsou svaly, na které se chcete při provádění Kegelových cviků zaměřit - jsou to vaše pánevní dno!

Pelvic Floor Muscles
Svaly pánevního dna
Mělo by to být jako stažení spodní části pánve, jako by se vaše spodní pánev nasávala nahoru a do těla.
Vědět, jak je aktivovat a zacílit, je klíčem ke správnému provádění Kegelových cviků.
Vyzkoušejte několik cvičných kol utahování a uvolňování, abyste se seznámili s akcí a pocitem, který to je.

Jak provádět Kegelovy cviky

Jakmile najdete svaly pánevního dna a budete vědět, jak je stáhnout, můžete začít s Kegelovými cviky.

Většina Kegelových cviků je poměrně jednoduchá , jakmile se seznámíte se svým pánevním dnem, a zahrnuje přesně to, co jsme již probrali: kontrakci a uvolnění.

  • Chcete-li začít, najděte si pohodlnou polohu. Pro většinu začátečníků je snazší cvičit vleže nebo vsedě, ale Kegelovy cviky lze provádět v jakékoli poloze.
  • Úplně vydechněte, aby byly vaše plíce prázdné.
  • Při nádechu stáhněte svaly pánevního dna a pevně je zadržte. Na začátku můžete vydržet asi 3 sekundy a s výdechem uvolnit. Jakmile vaše pánevní dno zesílí, můžete začít prodlužovat výdrž až na 10 sekund nebo déle (jak uznáte za vhodné) a uvolňovat na dalších 10 sekund.
Pamatujte, že při těchto delších výdržích se budete chtít několikrát nadechnout a vydechnout uprostřed kontrakcí.
Propojením Kegelových cviků s dechem bude pohyb plynulejší a pomůže přinést více energie do pánevní oblasti.

Chcete-li zdokonalit svůj Kegelův cvik, snažte se neohýbat žádné jiné svaly, jako jsou břišní svaly, stehna nebo hýždě. Zacílení na pánevní dno – a pouze na pánevní dno – vám pomůže naučit se používat tyto specifické svaly vědoměji a odděleněji od zbytku těla.
V ideálním případě budete chtít udělat asi 10 opakování dua kontrakce/uvolnění a 3 série těchto 10 opakování denně, abyste dosáhli nejlepších výsledků.
Nejdůležitější částí, kdykoli se je rozhodnete provádět, je zařadit Kegelovy cviky do své každodenní rutiny, abyste viděli výsledky, po kterých toužíte.

Kdy uvidíte výsledky Kegelových cviků

Pokud aktivně provádíte své každodenní Kegelovy cviky, pravděpodobně uvidíte výsledky během prvních několika týdnů. U některých to však může trvat až několik měsíců.
Buďte trpěliví a zůstaňte motivovaní při udržování rytmu a budete z nich mít prospěch.

Požádejte o pomoc svého lékaře

Ask Your Doctor for Help
Požádejte o pomoc svého lékaře
Pokud si nejste jisti, zda provádíte Kegelovy cviky správně, nebo se jen chcete hlouběji podívat do svého pánevního dna, zeptejte se svého lékaře.
Nejen, že vám mohou poskytnout profesionální tipy na vaše jedinečné tělo, ale mají přístup k technologii biofeedbacku.
Trénink Biofeedbacku se v tomto případě skládá z malé sondy v konečníku při provádění Kegelových cviků, která bude sledovat, které svaly jsou aktivovány a které potřebují pomoc. Zobrazí vaši celkovou pánevní aktivitu.

To může být užitečné zejména v případě, že trpíte některým z níže uvedených stavů.

Výzkum a důkazy podporující Kegelovy cviky

V posledních letech roste zájem a výzkum účinnosti Kegelových cviků pro zlepšení sexuálního zdraví u mužů, zejména u mužů starších 40 let.

Četné studie poskytly přesvědčivé důkazy podporující výhody začlenění Kegelových cviků do každodenní rutiny.

Zlepšení erektilní funkce

Jednou z hlavních oblastí, na kterou se výzkum Kegelových cviků pro muže zaměřuje, je jejich vliv na erektilní funkci. Několik studií prokázalo, že pravidelné provádění Kegelových cviků může vést k výraznému zlepšení erektilní síly a kvality. Posílením svalů pánevního dna, které hrají klíčovou roli při podpoře erekce, mohou muži zaznamenat zvýšený průtok krve do penisu a lepší kontrolu nad erekcí.

Studie publikovaná v British Journal of Urology International zjistila, že muži s erektilní dysfunkcí, kteří prováděli cvičení svalů pánevního dna, zaznamenali zlepšení erektilní funkce srovnatelné s těmi, kterých bylo dosaženo úpravou životního stylu nebo léky.

To zdůrazňuje potenciál Kegelových cviků jako neinvazivní a přirozené možnosti léčby pro muže, kteří chtějí zvýšit svou sexuální výkonnost.

Zvýšené sexuální uspokojení

Kromě zlepšení erektilní funkce výzkum naznačuje, že Kegelovy cviky mohou také přispět ke zvýšení sexuálního uspokojení a celkové sexuální pohody u mužů starších 40 let. Zvýšením svalové síly a kontroly svalů pánevního dna mohou muži zažít větší pocity během sexuální aktivity a zlepšit schopnost dosáhnout orgasmu.

Studie publikovaná v časopise The Journal of Sexual Medicine zjistila, že muži, kteří pravidelně cvičili Kegelovy cviky, vykazovali vyšší úroveň sexuálního uspokojení a sebevědomí ve srovnání s těmi, kteří tak nečinili.
Tato zjištění podtrhují pozitivní dopad Kegelových cviků na různé aspekty sexuálního zdraví a funkce u mužů.
Celkově je výzkum podporující přínosy Kegelových cviků pro muže nad 40 let slibný a stále roste. Od zlepšení erektilní funkce až po zvýšené sexuální uspokojení, důkazy naznačují, že začlenění Kegelových cviků do každodenní rutiny může být cennou strategií pro muže, kteří se snaží udržet nebo obnovit své sexuální zdraví s přibývajícím věkem. Je však důležité, aby se jednotlivci před zahájením jakéhokoli nového cvičebního režimu poradili se zdravotníky, zejména pokud mají základní zdravotní potíže nebo obavy.

Kegelovy cviky pro hyperaktivní močový měchýř

Kegelovy cviky mohou být zvláště účinné, pokud trpíte hyperaktivním močovým měchýřem, únikem moči nebo urgentní inkontinencí.

Kegel Exercises For Overactive Bladder
Kegelovy cviky pro hyperaktivní močový měchýř
Při posilování pánevního dna trénujete své tělo a svaly, které ovládají močovou trubici, což je sval, který umožňuje průchod moči a brání jí v průchodu.
Pokud jsou tyto svaly slabé, vaše tělo má malou nebo žádnou kontrolu nad otvorem močové trubice, což ztěžuje kontrolu močení.
Izolace pánevního dna vám poskytne větší kontrolu nad močením a trénuje svaly, aby se stahovaly a uvolňovaly moč pouze v případě potřeby. Nejlepších výsledků dosáhnete, když při Kegelových cvicích přejdete na delší výdrž po dobu 10-20 sekund se stejným množstvím odpočinku mezi nimi.

Kegelovy cviky na erektilní dysfunkci

Pokud trpíte erektilní dysfunkcí, Kegelovy cviky mohou prospět i vám!

Kegel Exercises For Erectile Dysfunction
Kegelovy cviky na erektilní dysfunkci
Překvapivě svaly pánevního dna také hrají roli při rozvoji a udržení erekce - tyto svaly se aktivují současně s prouděním krve do penisu.
Je běžnou mylnou představou, že váš penis funguje jako sval. "Sval lásky" je vlastně jen pánevní dno.
Pokud jste někdy byli schopni zvedat a spouštět penis ve vzpřímené poloze, svaly, které izolujete, jsou ve skutečnosti svaly pánevního dna!

Někteří dokonce hlásili intenzivnější orgasmy po posílení pánevního dna. Kontrakce v Kegelových cvicích na erektilní dysfunkci by měly trvat asi 8 sekund, mezi nimi asi 8 sekund odpočinku.

Kegelovy cviky pro předčasnou ejakulaci

Pokud se přistihnete, že během pohlavního styku ejakulujete dříve, než je žádoucí, mohou být na vině svaly pánevního dna. Mnoho studií ukazuje, že většina mužů, kteří pravidelně cvičí Kegelovy cviky , zaznamenává celkové zlepšení své sexuální výkonnosti.

Stejně jako svaly pánevního dna pracují na kontrole močení a vyprazdňování, kontrolují také ejakulaci. Fungují jako hráz, která, když je silná, vydrží mnohem déle.
V tomto smyslu není překvapivé, že slabé pánevní dno nebude účinné při zadržování ejakulace.
Stručně řečeno, pravidelnými a opakujícími se Kegelovými cviky budete mít větší celkovou kontrolu nad svými pohlavními orgány - a díky tomu bude váš sexuální život jen lepší a lepší. Většina mužů zjistila, že nejlépe fungují rychlé Kegelovy cviky spíše než pomalé chyty. Rychlé Kegelovy cviky se skládají z rychlých kontrakcí a uvolňování, rychlostí asi jedna série za sekundu, po dobu 10 opakování.

To bude obtížnější, pokud jste nováčkem v Kegelových cvicích, takže začněte s pomalými drženími a uvolňováním, abyste se seznámili s akcí a zapojenými svaly. Nakonec můžete udělat kombinaci rychlých a pomalých Kegelových cviků, které mohou dát svalům pánevního dna větší vytrvalost a vytrvalost.

Kegelovy cviky na hemoroidy

Jednou z hlavních příčin hemoroidů je namáhání dolního konečníku v důsledku hyperaktivního tlaku při vyprazdňování.

Kegel Exercises For Hemorrhoids
Kegelovy cviky na hemoroidy
Jako každý sval, pokud zatlačíte příliš daleko, když tam ještě není síla a/nebo obratnost, pravděpodobně ho poškodíte.
Posílení svalů, které ovládají váš konečník - které tvoří část vašeho pánevního dna - usnadní vyprazdňování a pomůže zabránit tvorbě hemoroidů.
Kegelovy cviky však nezpůsobí, že stávající hemoroidy zmizí. Neměly by být považovány za možnost léčby hemoroidů . K tomu budete potřebovat intenzivnější péči. To, co Kegels udělá, se týká výhradně preventivního opatření.

Držení Kegelových tyčinek po dobu asi 10 sekund zde - nebo práce na 10 sekundách jako cíli - se stejnými přestávkami mezi nimi, vám pomůže pomoci.

Kegelův cvičební program

Kegelovy cviky pro muže jsou bezpečnější a levnější než pilulky nebo chirurgické zákroky. Ale měli byste najít program, který opravdu funguje. Existuje několik věcí, které byste měli mít na paměti.

Samozřejmě, že ne všechny programy jsou opravdu užitečné. Můžete zaplatit peníze a nedostanete nic. A také můžete najít bezplatné programy, jejichž užitečnost autoři kladou na svou potřebu.

Jak si vybrat Kegelův cvičební program pro muže po 40 letech?

Každý má rád levné nabídky a výhodné nabídky, a když nemůže získat konkrétní věc zdarma, chce získat lepší nabídku. Zdravotnické techniky jsou stejné a možná budete chtít hledat levné a dokonce zcela bezplatné programy. Všichni si přejeme mít dobrý nákup.
Když produkt může ovlivnit vaše zdraví, pak je velmi důležité podívat se blíže na to, co se chystáte získat. Proč neriskovat své zdraví? To je jedna z nejdůležitějších věcí, které máme.
Rostoucí počet organizací vytváří zdravotní řešení, která teoreticky pomáhají zlepšit fyzické zdraví, motivaci, sílu, sexuální apetit a dokonce pomáhají zvětšit penis! Každá společnost bude prohlašovat, že její produkt bude jistě fungovat dobře. Ale velmi často jsou mužské sny a očekávání těmito společnostmi využívány pouze k tomu, aby na nich vydělaly.

Best Kegel Exercises Program
Nejlepší Kegelův cvičební program
V případě, že opravdu potřebujete zlepšit svou sexuální výkonnost a jste připraveni věnovat požadované úsilí a čas, ignorovat všechna tato bezplatná zkušební řešení, věc, kterou potřebujete, je zcela přírodní, bezrizikový a testovaný Kegelův cvičební program pro muže.

Nejlepší Kegelův cvičební program

Jak vybrat nejlepší Kegelův cvičební program pro muže?

  • První důležitou věcí při výběru nejlepších Kegelových cvičebních programů je typ tréninku. Raději si vezměte ten, který je na videu. Tyto programy vám dávají možnost sledovat, jak se cviky provádějí, a můžete je snadno provádět správně. Bezplatné programy Kegelových cviků jsou zpravidla k dispozici pouze v textové verzi.
  • Pokuste se zjistit, jaké výsledky cvičení přinese. Není třeba trávit čas cvičením, pokud nelze dosáhnout prokázaných výsledků. Pouze několik Kegelových cvičebních programů může zaručit úspěch. Vyberte si ty, které jsou schváleny některými lékařskými odborníky. Je třeba zmínit, že bezplatné programy Kegelových cviků nemohou být schváleny lékařskými odborníky ani podpořeny klinickými studiemi.
  • Náklady na program jsou také důležité a ceny jsou tak odlišné, že je snadné se zmást. A zde byste si měli pamatovat dva již zmíněné body. Bez ohledu na to, jak nízká je cena, program bez dvou výše uvedených bodů není dobrý.
  • Každý program musí přinášet efekt. Když zákazníci dostanou záruku vrácení peněz, existuje více příležitostí, jak získat to, co potřebujete. Můžete například získat ujištění, že peníze budou částečně vráceny, když nebude dosaženo slíbeného výsledku (například další palce během 2 měsíců). Není třeba platit za něco, co nezajistí úspěch vaší léčby.
  • Navzdory skutečnosti, že cvičení budete provádět sami, je žádoucí systém zákaznické podpory , protože možná budete potřebovat pomoc nebo odpovědi na své otázky. Bezplatné Kegelovy cvičební programy nemají žádnou odbornou podporu. Snažte se nepoužívat jejich často kladené otázky a uživatelská fóra; Obvykle na ně dohlížejí lidé bez lékařského vzdělání, takže za své rady a odpovědi nenesou žádnou odpovědnost.

Kegelovy cviky pro dospělé muže. Shrnutí.

Pokud chcete, aby byl program efektivní, měl by odpovídat řadě požadavků. Když tam není nějaká součástka, pak je těžší dosáhnout úspěchu.
Pokud je program, který používáte, bezpečný a ověřený odborníky, nebudete mít žádné vedlejší účinky, ale pouze skutečné výsledky. Pokuste se tedy získat všechny informace o programu, které jste schopni najít.
Pokud si přejete mít důvěryhodný program, můžete si přečíst fórum Kegelových cviků , kde vám poradí ten správný program. Programy jsou tam recenzovány zákazníky. Které z nich jsou nejvíce doporučované? Vezměte tyto informace v úvahu a vyberte si.

Najděte nejlepší Kegelovy cviky na tomto fóru 


comments powered by Disqus