Domovská stránka  /   Kontrola tělesné hmotnosti  /  Metabolismus hubnutí pilulky

Pilulky hubnutí metabolismus

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Ines Obregon (2021-07-08)
Pilulky hubnutí metabolismus 

Co je to metabolismus?

Pojem metabolismus se používá k popisu všech biochemických reakcí a procesů, které se vyskytují ve všech živých organismů (včetně člověka) k udržení jejich buňky naživu a provést jejich procesů (včetně pěstování, množení a reakci na životní prostředí). Jinými slovy je úzce souvisí s výživou a schopnost buněk získat živiny.

Katabolismus a anabolismu

Odborníci rozdělují do dvou kategorií, katabolismus a anabolismus metabolismus . Katabolismus odkazuje na proces odbourávání velké molekuly na menší částice a ve většině případů se uvolňuje energie v procesu, zatímco anabolismus se odkazuje na vytvoření nebo syntéza všech živin, které buňky vyžadují (energie získané z katabolismu je obvykle vyžadováno).

Metabolismus a hubnutí

Hmotnost je definována odborníci jako výsledek množství energie získané z procesů katabolismu mínus množství energie spotřebované zbytek procesů v našem těle (anabolismus). Tento zbývající energie je uložena ve formě tuků nebo sacharidů (glykogen) především v játrech a svalech, takže když zbývající energie je nadměrné osoba vyvíjí nadváhy.

Podobně některé základní onemocnění nebo hormonální poruchy může změnit metabolismus, a osoba může vyvinout nadváha, i když on/ona jí dostatečně.
Možná jste slyšeli o "vysoká ochrana" a "nízké" metabolismus, ale co to znamená?

Metabolismus je dána některé faktory, jako je věk, pohlaví, dědičnosti a hmotnosti. Jak jsme věku metabolismus pomaleji, se odhaduje, že metabolismus snižuje 5 % po čtyřicátých a snižuje 5 % více každý deset let poté (to kvůli ztrátě svalové hmoty).

Pokud jde o pohlaví muži mají více svalové hmoty než ženy, tak muži spálit kalorie rychleji. Podobně pokud naši rodiče či prarodiče mají více štíhlé hmoty, máme tendenci mít více lean hmoty také.

Konečně týkající se hmotnosti, ti lidé, kteří mají velké postavy a mají více štíhlé hmoty, spalovat více tuku než slabší lidé. Je to logické, tráví více energie k pohybu sami.

Bazální metabolismus sazba

Všechny tyto vlastnosti definují "Bazální metabolismus sazba" (BMR), to znamená minimální množství energie, které tělo potřebuje k vypálení k provádění důležitých funkcí. Tento kurz bazální metabolismus se liší podle životního stylu každého člověka, to znamená, denní úrovni aktivity. Na závěr vysoká nebo pomalý metabolismus vlastně znamená vysokou nebo nízkou BMR.

Pilulky hubnutí metabolismus

Bohužel ztráta hmotnosti je složitá, ale dobrou zprávou je, že můžete zvýšit váš metabolismus. Je pravda, že některé faktory nelze změnit, například věk, pohlaví a dědičnosti, ale můžeme změnit jiné cvičení, dietní příjem, spánku, mimo jiné, které mají významný dopad na metabolismus.

Jak jsme viděli, je pravda, že někdo je schopen zhubnout rychleji než ostatní, ale absolutní pravda je, že osoba ztratí váhu, pokud je schopen spalovat více kalorií, než on/ona spotřebuje. To lze provést prostřednictvím různých metod, jíst méně kalorií, zvyšuje úroveň aktivity, případně obojí.

Podobně některé potraviny a pilulky hubnutí metabolismus může pomoci také zvýšení metabolismu. Například zelený čaj a káva jsou skvělé spalovačů , když jsou jejich požití ráno a pravidelně během dne. Další doporučené potraviny jsou bílky, libového masa, chilli papričky, celá zrna, čočka a dokonce i pitné vody.

Některé studie ukázaly, že nízké hladiny vitamínu d jsou příbuzné s přibývání na váze, proto odborníci doporučují, včetně potravin s vitaminu D nebo jeho doplňky na dietě.

Při metabolismu hubnutí prášky a jíst pravidelně je také doporučeno, pokud možno malé jídla během dne stabilizovat hladinu cukru v krvi a BMR. Další informace o pilulky hubnutí metabolismus 


comments powered by Disqus