Domovská stránka  /   Zdraví u žen  /  Ženské libido po menopauze

Menopauza a nízké ženské libido. Jak zvýšit libido po menopauze?

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Ines Obregon (2021-03-15)
Menopauza a nízké ženské libido. Jak zvýšit libido po menopauze? 

Menopauza a nízké ženské libido

Studie ukazují, že sexuální problémy se stávají častějšími u žen po menopauze, protože tento stav snižuje libido. To může dále vést ke snížení hladiny estrogenů, zatímco sex bolestivější při snižování sexuální vzrušení. Existuje mnoho aspektů spojených s menopauzou a nízkým ženským libidem.

Co je menopauza?

Menopauza je stav, kdy ženské tělo přestane mít menstruaci trvale, ale tento stav může také ovlivnit několik dalších tělesných funkcí. Menopauza vede k několika emocionálním a fyzickým změnám, které zanechávají značný dopad na sexuální život a celkovou pohodu žen.

Po přechodu na menopauzu se ženy už nemusí starat o těhotenství, bolestivá období a křeče. Je pozorováno, že mnoho žen nenachází žádné větší problémy během tohoto přechodu ve svém těle. Nicméně, pro mnoho dalších, je běžné zažít deprese, bolest během sexu, podrážděnost, náladovost, potíže se spánkem, a horké záblesky.
Přechod na menopauzu může nastat ve věku od 45 do 55 let a může trvat odhadem 7 až 14 let. Během tohoto přechodu se produkce progesteronu a estrogenu velmi liší ve vaječnících. Kromě toho se kosti začínají méně zhutňovat se zvýšenou zranitelností vůči zlomeninám.

Menopause
Menopauza
Menopauza může začít hysterektomií nebo se to může stát v důsledku chirurgického odstranění vaječníků, které generují hormony. Existuje několik genetických faktorů, které také hrají důležitou roli při ovlivňování, kdy začne menopauza u žen. Pouze jedno procento žen zažívá tento stav před 40 lety, nicméně u 5%, tento stav přichází mezi 45 až 50.

Příznaky menopauzy

Po menopauze ženy začínají po menopauze vstupovat do období po menopauze a v tomto stavu se stávají zranitelnějšími vůči osteoporóze a srdečním chorobám. Ženy mohou začít rozvíjet příznaky menopauzy téměř čtyři roky před výskytem jejich posledního období. Jedna z deseti žen má příznaky menopauzy téměř 12 let. Existuje mnoho příznaků, ale nízké ženské libido je jedním z nejčastějších.

Pro mnoho žen jsou příznaky dočasné; mnoho dalších však zažívá těžké stavy po delší dobu. Spolu s několika změnami menstruace jsou ostatní příznaky postmenopauzy, menopauzy a premenopauzy stejné.
Příznaky premenopauzy obvykle zahrnují méně častou menstruaci, vazomotorické příznaky a těžší nebo lehčí období. Mezi několik dalších běžných příznaků spojených s tímto stavem patří problémy s kontrolou močového měchýře, nespavost, deprese, úzkost, snížená sexuální apetit, potíže s dýcháním, řídnutí vlasů a přibývání na váze.

Menopause Symptoms
Příznaky menopauzy
Mnoho žen také hlásí úzkost, problémy s pamětí, koncentrace obtížnosti, bolesti hlavy, infekce močových cest, snížená kostní hmota, řídnutí vlasů, zvýšený růst vlasů v některých částech těla, jako je horní část zad, hrudník, krk a obličej, snížená velikost prsou, suchá kůže, oči a ústa. Závažné komplikace mohou také zahrnovat onemocnění krevních cév, inkontinenci moči, parodontální onemocnění, kataraktu, změny nálady, osteoporózu, pomalejší metabolickou funkci, dyspareunii a vulvovaginální atrofii.

Menopauza a ženské libido

Studie ukazují, že menopauza zanechává negativní dopad na libido. V tomto stavu, hladiny estrogenu a testosteronu v těle začnou dramaticky klesat. Proto je pro ženy obtížné se vzrušit.
Rozpad hladiny estrogenů může také způsobit vaginální suchost. Snížené hladiny estrogenů jsou zodpovědné za značný pokles krevního zásobení v vaginální oblasti, která dále ovlivňuje mazání. Kromě toho může menopauza také způsobit ztenčení vaginální stěny a tento stav je známý jako vaginální atrofie. To může dále vést ke značné nepohodlí během sexu.

Menopause and Female Libido
Menopauza a ženské libido
Jen málo dalších fyzických změn, ke které dochází během menopauzy, může také ovlivnit ženské libido. Některé z nejběžnějších příkladů zahrnují přibývání na váze a sníženou touhu po sexu. Mnoho žen také zažívá noční pocení, horké záblesky a tyto pocity mohou vést ke snížení sexuální apetit. Deprese a podrážděnost jsou další běžné problémy v tomto stavu života.

Vědci také provedli průzkumy týkající se faktorů, které nutí ženské tělo podstoupit menopauzu se sníženým libidem. Jedním z hlavních problémů je anamnéza chronických zdravotních stavů, jako je deprese, cukrovka, srdeční onemocnění.
Stav může být také vyvolán historií kouření a nižší úrovní fyzické aktivity. Některé ženy mohou potřebovat pomoc lékařů, aby se vypořádaly s kritickými příznaky a změnami libida během menopauzy.

Nízké ženské libido

Nízké ženské libido může být výsledkem fyzických změn v ženském těle po menopauze, stejně jako sociálních a emocionálních problémů. Mnoho dospělých žen zažívá vaginální suchost, která také snižuje sexuální touhu. Takový stav může být způsoben nesprávnými hormonálními změnami a sníženou hladinou určitých hormonů. Pokud je hormonální hladina správná a testosteron je normální nebo blízký normálu, ženy nemají žádné problémy s mazivem.

Pokud žena nereaguje sexuálně, může být obtížné dosáhnout orgasmu nebo může zaznamenat velmi slabý. Ačkoli většina žen je schopna dosáhnout více orgasmů, mohou snadno ztratit tuto schopnost a přestat vůbec prožívat.
Někdy ženy trpí ženskou neplodností kvůli nízkému libidu po menopauze. V tomto případě ženské tělo prostě odmítá cítit nějakou sexuální touhu a produkovat hormony potřebné pro ovulaci.

Jak zvýšit libido po menopauze?

Existují určitá opatření, která může každá žena přijmout, aby zvýšila libido po menopauze. To zahrnuje:

  • Změny životního stylu
  • Léčebné postupy
  • Přírodní pilulky pro ženské libido

Léčba nízkého ženského libida po menopauze

Bylo zjištěno, že některé byliny zlepšují reprodukční systém žen a jejich sexuální život po menopauze. Také existují pilulky pro ženské libido, které mohou zvýšit libido a energii žen a vrátit jejich zájem o sex, který měli v mládí.

Herbs for female libido
Bylinky pro ženské libido
Nejznámější složky produktů pro léčbu libida jsou extrakt z malinových listů, list Damiana, kořen lékořice, kořen Valerian, černý kořen Cohosh, kořen zázvoru.
  • Extrakt z malinových listů je tonikum pro ženy a tzv. těhotenská bylina. Zvyšuje to schopnost mít dítě.
  • Kořen lékořice se používá k posílení nadledvinek a poté hormonální funkce ženská těla. Současně je list Damiana známý svým účinkem léčby libida z dávných dob.
  • Kořen valeriánů může pomoci překonat stres, který je jednou z příčin nízkého ženského libida.
  • Černý kořen cohosh a kořen zázvoru také zvyšují libido po menopauze. Jsou schopni vyvážit hladinu hormonů a jsou považovány za dobré sexuální stimulanty.
Dospělé ženy, které berou pilulky na léčbu libida po menopauze se všemi těmito složkami, si všimnou takových zlepšení, jako jsou pevnější vaginální kontrakce, větší prsa, klidnější spánek, pravidelnější období s méně bolestivými křečemi.

Změny životního stylu

Menopauza může být obtížné u několika žen, ale provedení několika zásadních změn životního stylu může tento proces usnadnit. Jednou z nejdůležitějších věcí je používat maziva rozpustná ve vodě při sexu. Tyto jednoduché přepážky léky jsou snadno dostupné ve většině lékáři. Je však důležité zmínit, že ženy by se měly vyhnout mazivům na bázi silikonu a nem rozpustných ve vodě, protože mohou poškodit kondomy, což vede ke ztrátě ochrany před pohlavně přenosnými infekcemi.

Lékaři doporučují zvýšenou fyzickou aktivitu během menopauzy, jako je provádění 30 minut cvičení každý den. Kromě toho může jíst zdravou stravu také zlepšit pocit pohody u žen.
V sexuálních návycích žen se také doporučuje jen málo zásadních změn. To může být změna sexuálních rutin, jako je trávení více času v předehře a používání sexuálních hraček nebo vibrátorů. Je také možné najít mnoho technik, které zmírní stres, které lze použít mimo ložnici také pro zvýšenou intimitu, jako je užívání koníčků společně a společně vaření nebo cvičení.

Léčebné postupy

V případě, že ženy zaznamenat značné změny ve vaginálních tkáních, včetně suchosti a řídnutí, lékaři mohou také doporučit estrogenní terapii. Je také možné aplikovat léky na předpis estrogenu přímo na vagínu s vaginálními kroužky, pilulkami a krémy. Mohou snadno snížit dávkování estrogenu ve srovnání s použitím pravidelných antikoncepčních pilulek. Váš lékař vám může také doporučit některé léky na předpis k léčbě onemocnění.

Některé ženy se mohou také rozhodnout vzít estrogen pilulky, které jsou k dispozici pro zvýšení hladiny hormonů. Léčba je známá jako hormonální substituční terapie a může snížit další příznaky, jako jsou změny nálady, a horké záblesky.
Je lepší diskutovat se svým lékařem o lécích a tělesných změnách před výběrem hormonální terapie. V případě, že vaše tělo nezaživuje žádnou pozitivní změnu sexuální touhy po hormonálních estrogenových terapiích, je důležité konzultovat s lékaři změny životního stylu a sexuální rutiny.

Přírodní pilulky pro ženské libido

Obecně platí, že přírodní pilulky pro ženské libido, které byly vytvořeny pro ženy, sledují dva hlavní cíle: mohou zlepšit intimní život a posílit vztahy s manželem nebo partnerem. Vzhledem k tomu, že ženy jsou citlivější a emocionálnější, jejich sexuální apetit je často nesmiřitelný a mají tendenci ztrácet sexuální apetit kvůli některým sociálním a fyzickým obtížím.

Absence pravidelných sexuálních vztahů po chvíli výrazně ovlivňuje celkovou pohodu. To způsobuje, že ženy touží po stále více spánku a odpočinku, ztrácejí energii pro sex, začínají zažívat změny nálad a deprese.
Ještě jedna věc, kterou produkt pro ženské libido může udělat pro vás, je vyřešit určité problémy s neplodností, což může být příčinou mnoha problémů s partnerem. V mnoha případech mohou potíže s těhotenstvím poškodit vztah kvůli napětí mezi partnery.

Natural Pills for Female Libido
Přírodní pilulky pro ženské libido
Tyto výrobky jsou údajně naprosto bezpečné. Není nutné, aby se ženy obávaly nebezpečných účinků a některých škodlivých výsledků, protože žádný z nich nebude. Tyto výrobky jsou 100% neškodné. Navíc nepožaduje předpis odborníků.

Zvýšení ženského libida po menopauze

Žádný přípravek nemůže zaručit úplnou léčbu ženského libida po menopauze. Nicméně, tyto pilulky jsou určeny ke zvýšení plodnosti a zlepšení reprodukčního zdraví. Ženy si také všimnou zvýšené sexuální touhy a výkonu, což z nich dělá lepšího partnera a zlepšuje jejich sexuální život.

Sexuální problémy se mohou čas od času vyskytnout u zástupců obou pohlaví, ale můžete snížit jejich počet, když používáte pilulky pro ženské libido.

Přečtěte si více o pilulkách pro ženské libido 


comments powered by Disqus