Domovská stránka  /   Zdraví a krása  /  Jak se vyhnout akné u dospívajících

Jak se vyhnout akné dospívajících a zabránit akné dospělých v budoucnu?

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Jennifer Greenwood (2022-10-19)
Jak se vyhnout akné dospívajících a zabránit akné dospělých v budoucnu?  Teen akné, často mnohem více než jakýkoli jiný druh akné, se stává velkým neřešitelným problémem. V pubertě je všechno cítit tak jasně a náhle tyto skvrny - a mohou proměnit nejjasnější pocity v nejtemnější utrpení.

Teenageři jsou často velmi obtěžováni svým dobrým vzhledem, zejména ve snaze přilákat jednoho opačného pohlaví, takže vzhled akné je skutečnou katastrofou pro miliony mladých lidí po celém světě. Někteří teenageři trpí depresemi z tohoto jednoduchého důvodu. Teen akné může být jasně červené nebo kundička bílá, ale v každém případě jsou neatraktivní a odpudivé a většina teenagerů chce zjistit, jak se vyhnout dospívajícímu akné.

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit dospívajícího akné, ale pro každého teenagera neexistuje 100% jistá technika.
Existuje několik metod, ze kterých si můžete vybrat, podívejme se na nejdůležitější účinnou techniku pro dospívající akné.

Ale tady přichází další otázka. Může se dospívající akné proměnit v akné dospělých, když dospívající vyroste? Než přezkoumáme tuto otázku, zjistíme, jaký je rozdíl mezi akné dospívajících a akné dospělých.

Jaké jsou rozdíly mezi akné dospělých a akné dospívajících?

Ačkoli akné je běžně spojováno s teenagery, není to výhradně dospívající onemocnění. Ve skutečnosti může akné postihnout lidi všech věkových kategorií. Takže, jaký je rozdíl mezi akné dospělých a akné dospívajících? Podívejme se na to blíže.

Adult Acne and Teen Acne
Akné dospělých a akné dospívajících
Akné je běžný a léčitelný stav kůže, který způsobuje pupínky nebo "zity". Ale může být velký rozdíl mezi akné u dospívajících a akné u dospělých. Dospívající mají tendenci dostat akné na obličeji, zatímco dospělí mají tendenci dostat akné na obličeji, krku, hrudníku, zádech a ramenou. Dospívající mají tendenci mít více pupínků, zatímco dospělí mají tendenci mít hlubší, bolestivější pupínky nazývané cysty.

Akné dospělých je s větší pravděpodobností způsobeno hormonálními změnami, zatímco dospívající akné je s větší pravděpodobností způsobeno změnami v přirozené produkci oleje v těle, stejně jako kožní olej a nečistoty ucpávají póry.

Mělo by se s akné dospívajících a akné dospělých zacházet jinak?

Existuje také rozdíl ve způsobu, jakým je akné léčeno u dospělých a dospívajících. Zatímco dospívající akné se často vyjasňuje antibiotiky a topickou léčbou, adutl akné může vyžadovat dlouhodobější přístup zahrnující hormonální terapii, léky na předpis a laserovou léčbu.

Existuje spousta debat o tom, zda by akné dospělých a akné dospívajících mělo být léčeno odlišně, ale existují určité důkazy, které naznačují, že mohou skutečně těžit z různých léčebných postupů.
Zatímco existuje několik léčebných postupů, které lze použít pro oba typy akné, mohou existovat výhody pro použití různých způsobů léčby akné dospělých a akné dospívajících v závislosti na základní příčině.

Změní se teen akné na akné dospělých?

Jedna běžná otázka, kterou dermatologové dostávají, je, zda se dospívající akné změní na akné dospělých. Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá jako ano nebo ne.

I když je pravda, že někteří lidé, kteří měli akné jako teenager, budou i nadále mít akné jako dospělí, existuje také mnoho lidí, kteří budou mít akné pouze během dospívání a nebudou mít žádné problémy s akné jako dospělý.
Je také třeba poznamenat, že akné dospělých a dospívající akné může být způsobeno různými věcmi, takže i když jste měli akné jako teenager, nemusí to nutně znamenat, že budete mít akné dospělých.

Will Teen Acne Turn into Adult Acne?
Změní se teen akné na akné dospělých?
Někteří vědci se domnívají, že akné v dospívání může být prediktorem akné v dospělosti, zatímco jiní věří, že tyto dvě podmínky spolu nesouvisí. Existují však určité důkazy, které naznačují, že časný nástup akné a závažné akné jsou rizikovými faktory pro rozvoj akné dospělých.

Zatímco většina lidí s dospívajícím akné nebude pokračovat v rozvoji akné dospělých, je důležité si uvědomit potenciální rizika. Pokud máte obavy z rizika vzniku akné dospělých, promluvte si s dermatologem o vašich možnostech léčby.

Přerostete své dospívající akné?

Mnoho lidí věří, že akné je něco , co vyrostete, jak budete starší. To však není vždy případ. I když je pravda, že někteří lidé uvidí, jak se jejich akné zlepšuje, jak stárnou, existuje také mnoho lidí, kteří budou i nadále bojovat s akné až do dospělosti.

Akné je složitý stav, který může být způsoben řadou faktorů, takže na tuto otázku neexistuje žádná univerzální odpověď.
Existuje však několik věcí, které vám mohou pomoci určit, zda přerostete své akné. Za prvé, pokud máte rodinnou anamnézu akné, máte větší pravděpodobnost, že budete mít akné jako dospělý.

Pak existuje několik dalších faktorů, které mohou ovlivnit riziko vzniku akné dospělých. Patří mezi ně váš životní styl, strava a typ pleti. Pokud máte nadváhu, je pravděpodobné, že vaše hormonální změny mohou zvýšit riziko vzniku akné u dospělých.

Každopádně jednou z nejdůležitějších věcí, které musíte udělat, pokud trpíte dospívajícím akné, je konzultovat s dermatologem, abyste získali více informací o vašem stavu a jak se mu vyhnout. To může zlepšit vaše šance na prevenci dalších kožních stavů spojených s akné, jako jsou jizvy, vrásky, strie, růžovka atd.

Jak se vyhnout Teen akné?

Je vždy těžké odstranit a vyhnout se akné a dospívající akné není vyloučení. Odstranění akné je těžké, protože může mít buď nějakou neznámou příčinu, nebo může být způsobeno vnitřními faktory, které není příliš snadné porazit. Ten je nejživějším rysem dospívajícího akné.

Nejčastějším vnitřním důvodem akné je zvýšení hladiny hormonů a dospívající akné je právě případ - v pubertě se organismus nedokáže vyrovnat s výbuchem hormonů a mezi výsledky takového výbuchu patří zvýšená produkce kožního mazu (kožního oleje) mazovými žlázami, takže přebytečný olej vyplňuje kožní póry a akné se objevuje.

How to Avoid Teen Acne?
Jak se vyhnout Teen akné?
Téměř všichni teenageři mají akné, takže se nebojte, pokud vaše dítě (nebo vy, pokud jste teenager) získá nerovnoměrnou řadu pupínků na čele nebo kdekoli jinde. Udělejte to nejlepší a dostanete výsledek. Nemusí to přijít hned, ale alespoň budete moci zmírnit škodlivý dopad zejména na pokožku a na vaše zdraví jako celek.

Jak se vyhnout dospívajícímu akné? Nejlepší způsob, jak se vyhnout akné dospívajících, je komplexní léčba - odstranění jak vnitřních příčin (hlavních), tak vnějších příčin (ne hlavních, ale zhoršujících se situace v mnoha případech). První z nich mohou být odstraněny především správnou stravou. Akné se ve skutečnosti neobjevuje tolik kvůli hormonům; zdá se, že mají vliv na zranitelnou pokožku. Konzumace správného množství vitamínů (zejména komplexu A a B) je dobrou pomocí pro vaši pokožku.

Jak léčit akné dospělých

Na našich webových stránkách je již několik článků, kde najdete účinnou léčbu akné dospělých nebo se dozvíte příčiny a možnosti léčby hormonálního akné dospělých. Můžete si také prohlédnout video níže pro více informací o akné dospělých.

Děkujeme, že jste přišli na naše webové stránky, kde můžete získat více informací o naší léčbě a dalších službách, které nabízíme. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Použijte níže uvedený odkaz, pokud najdete nejúčinnější metody léčby akné, které pro vás budou fungovat!

Najděte nejlepší metodu léčby akné dospívajících 


comments powered by Disqus