Domovská stránka  /   Zdraví u mužů  /  Mužská plodnost u stárnoucích mužů

Jak zvýšit mužskou plodnost? Analýza mužské plodnosti

Jak zvýšit mužskou plodnost? Analýza mužské plodnosti 

Co je plodnost?

Plodnost se týká přirozené schopnosti reprodukce přirozenými prostředky. Plodnost se obecně liší od plodnosti, která je definována jako potenciál reprodukce.

Světová zdravotnická organizace často odkazuje na míru plodnosti , aby porovnala míru růstu populace v různých zemích. Míra se týká populace v reprodukčním věku, která zahrnuje jak ženy, které jsou v současné době těhotné a poporodní matky, tak muže, kteří dosáhli puberty.

Plodnost se velmi liší mezi druhy, jednotlivci a životními fázemi. Plodnost je také ovlivněna sociálními a environmentálními faktory.

Míra plodnosti

Míra plodnosti je jedním ze základních parametrů používaných k určení, zda společnost nebo region čelí populačnímu problému.

Míra plodnosti je poměr počtu živě narozených dětí k počtu žen v plodném věku.
Světová průměrná míra plodnosti se pohybuje kolem dvou dětí, s nižší mírou v rozvinutých zemích a vyšší mírou v mnoha rozvojových zemích, zejména v Latinské Americe, Africe a na Středním východě. Tento rozdíl mezi rozvinutými a rozvojovými zeměmi je z velké části způsoben antikoncepcí, vzděláním a rozvojem medicíny.

Fertility Rates by Country
Míra plodnosti podle zemí
V mnoha zemích míra porodnosti dosáhla nebo dokonce překročila úroveň obnovy, úroveň populace nezbytnou k nahrazení populace. Očekává se, že míra plodnosti 2,1 (dvě děti na pár) bude nezbytná k udržení stabilní populace.

Úroveň obnovy je relativně novým měřítkem míry plodnosti. Když OSN zavedla úroveň nahrazení v roce 1960, byla stanovena na dvě děti na pár. Dnes však OSN používá širší měřítko celkové míry plodnosti (TFR), které zahrnuje ženy všech reprodukčních věkových kategorií.

Země jsou obvykle považovány za země s nízkou plodností , pokud je jejich míra plodnosti pod úrovní obnovy (jak je definována v oddíle níže), protože míra plodnosti pod úrovní obnovy je spojena s nižšími úrovněmi HDP, nižším růstem a nižší populací.

Mužská neplodnost

Termín plodnost může být použit jak pro muže, tak pro ženy, protože oba přispívají k početí dítěte. Ačkoli když mluvíme o neplodnosti, často zvažujeme ženskou neplodnost, mužská plodnost je nedílnou součástí neplodnosti, protože člověk nemůže otěhotnět bez přispění muže.

V tomto případě je neplodnost nedostatek plodnosti u mužů nebo když má muž velmi menší šanci, že jeho partnerka otěhotní. Mužská plodnost obvykle závisí na kvalitě mužských spermií.

Proč jsou spermie tak důležité? Jedním z hlavních důvodů, proč je kvalita spermatu tak důležitá, je to, že spermie jsou zodpovědné za koncepci dítěte.
Procházejí penisem a končí v reprodukčním traktu ženské partnerky. V tomto okamžiku jsou spermie připraveny oplodnit ženské vajíčko. Pokud se spermie nemohou dostat k vajíčku, je důležité vědět, proč se to děje, a zjistit, jak zlepšit kvalitu spermií a zvýšit množství spermií.

Existují také způsoby, jak zvýšit mužskou plodnost, budeme o nich hovořit níže.

Co ovlivňuje mužskou plodnost

Factors That Affect Male Fertility
Faktory, které ovlivňují mužskou plodnost
Níže jsou uvedeny určité aspekty, které ovlivňují mužskou plodnost:

 • Erektilní dysfunkce - Erektilní dysfunkce nebo impotence je situace, kdy člověk není schopen udržet nebo vyvinout erekci v době pohlavního styku.
 • Mobilita spermií - Mobilita spermií se týká procesu, při kterém se spermie pohybuje ženským reprodukčním traktem, aby dosáhla vajíčka. Jednoduše řečeno, znamená to schopnost zdravé spermie plavat. Mužská neplodnost může také nastat v případě, že spermie neplavou správně. Špatná pohyblivost spermií u člověka se také nazývá astenospermie nebo astenozoospermie.
 • Libido - Libido u člověka je popsáno jako touha člověka nebo sexuální touha po sexuální aktivitě. Spotřeba potravin nebo doplňků, které jsou zodpovědné za zvýšení libida u mužů, se nazývá afrodiziakum.
 • Počet spermií - Počet spermií je koncentrace spermií v daném množství spermatu. Obvykle se analýza spermatu ("seminogram") provádí tak, aby se zjistil počet spermií přítomných ve spermatu.
 • Hladiny testosteronu - Neplodnost u některých mužů může být způsobena nízkou hladinou testosteronu , což je mužský pohlavní hormon přítomný uvnitř těla.
Je třeba mít na paměti, že kromě výše uvedených aspektů může mužská neplodnost záviset na různých faktorech , jako je kondice osoby, celkové zdraví a kontaminanty stravy. Proto, aby bylo možné vše vyřešit, je nutné konzumovat zdravou výživu a mít zdravý životní styl.

Od této chvíle existuje mnoho mužů, kteří nemohou mít děti, a to může souviset s jejich životním stylem a výživou. Proto si nejsou vědomi toho, co musí udělat, aby se jejich tělo vrátilo do pořádku a počalo dítě.
Pro ty, kteří jsou v tomto stavu, existují některé kroky, které musíte podniknout, abyste dostali své reprodukční zdraví zpět do akce a měli schopnost počít dítě. A první možností je zkontrolovat svou plodnost a zdraví spermií pomocí analýzy mužské plodnosti.

Analýza mužské plodnosti

Analýza mužské plodnosti je běžným způsobem, jak zjistit, zda se dospělý muž může stát otcem dítěte nebo zda je vůbec plodný. Statistiky říkají, že každý třetí pár mezi těmi, kteří chtějí mít dítě, ale mají problémy s koncepcí, trpí problémy.
Problém může být v kvalitě a množství spermatu.
Analýza mužské plodnosti je také metoda široce používaná ke kontrole účinnosti takových operací, jako je vasektomie a reverzní vasektomie.

Male Fertility Tests
Testy mužské plodnosti
Analýza mužské plodnosti obvykle zahrnuje následující testy:

 • Změřte koncentrace spermií v každém mililitru (ml) mužského ejakulátu.
 • Množství času potřebného k tomu, aby se spermie staly tekutými.
 • Pohyblivá hustota je dalším parametrem, který by měl být vzat v úvahu při analýze mužské neplodnosti. Test odhaluje množství spermií, které se normálně pohybují dopředu.
 • Procento spermií s normálním tvarem.
 • Určete úroveň kyselosti - její úroveň pH. Alkalimetrický test je také zahrnut.
 • Zkontrolujte, zda jsou ve vzorku spermií bílé krvinky .
 • Změřte hladinu fruktózy. Fruktóza je nezbytná, protože naplňuje spermie energií.
 • Přípravky

  Předtím, než podstoupíte test mužské plodnosti, měli byste provést nějaké přípravky.

  Preparations for Male Fertility Analysis
  Přípravky pro analýzu mužské plodnosti
  Níže jsou uvedeny základní přípravky pro analýzu mužské plodnosti:

  • Nesmíte mít aktivitu během 2 - 5 dnů před analýzou. Pokud tento požadavek nedodržíte, počet konkrétních buněk nebude co nejvyšší, takže test nelze považovat za spolehlivý.
  • Ale abstinence by neměla být příliš dlouhá. Abych byl přesný, neměl by trvat déle než 2 týdny před testem, protože tak dlouhá doba činí sperma neaktivní.
  • Konzumace alkoholu je zakázána několik dní před testem, kromě toho byste měli informovat lékaře o všech lécích, které byste mohli užívat.
  Chcete-li provést test mužské plodnosti , lékaři potřebují váš vzorek. Měli byste naplnit malý vzorek. To může být provedeno doma nebo na klinice nebo v nemocnici, kde máte mít test. Ve většině případů se vzorky získávají vlastní stimulací. Další možností je použití speciálního sběrného kondomu, který je vyroben bez latexu.

  Jak zvýšit mužskou plodnost

  Věřte tomu nebo ne, je možné zvýšit mužskou plodnost. Ano, je možné zvýšit šance na koncepci téměř pro každého muže. To nevyžaduje určité specifické znalosti, což je dobrá zpráva pro muže, kteří sní o dětech.

  Ačkoli mnoho lidí je skeptických ohledně účinnosti těchto produktů, existují solidní vědecké důkazy, které potvrzují osvědčené metody ke zvýšení počtu a kvality spermií.
  Existuje několik různých přístupů ke zvýšení počtu spermií a plodnosti. Některé z nich jsou s větší pravděpodobností účinné, jiné potřebují více času a více trpělivosti k práci. A přesto bylo vědecky prokázáno, že každá z těchto strategií je účinná, alespoň u určité části mužů.

  Mužská plodnost je určena počtem spermatových buněk, které má člověk během ejakulace. Na trhu je dnes mnoho produktů a pilulek pro mužskou plodnost, které slibují účinek na zvýšení produkce spermatu.

  Zůstaňte hydratovaní

  Každý den vám může být poskytnuto několik bezpečných a přirozených metod , které vám pomohou zvýšit mužskou plodnost. Samozřejmá věc, ale opravdu důležitá pro fungování vašeho těla, je být hydratován.

  Když je vaše tělo dehydratované, nefunguje správným způsobem, proto se množství vašich buněk může změnit na nejhorší. Čím lépe je vaše tělo hydratované, tím větší množství semenné tekutiny vytvoříte, protože není správně hydratováno, pravděpodobně sníží objem, který můžete generovat.
  Nejlepší je mít minimálně osm vodních sklenic denně, aby se zvýšila mužská plodnost.

  Stravovací návyky

  Stravovací návyky, jako je vysoký příjem živočišných produktů nebo nízký příjem ovoce a zeleniny, byly spojeny se zhoršenou kvalitou spermatu. Existují důkazy, které naznačují, že výživa může ovlivnit mužskou plodnost narušením spermatogenního procesu.

  Živiny ve stravě mohou ovlivnit mužský reprodukční systém mnoha způsoby. Nedávná studie ukázala, že strava s vysokým příjmem ovoce a zeleniny zlepšuje kvalitu spermatu. Jiné klinické studie prokázaly příznivé účinky příjmu ovoce a zeleniny při prevenci nepříznivých výsledků těhotenství.
  Podle našeho nejlepšího vědomí však neexistuje systematický přehled publikovaných studií, které zkoumaly dopad konzumace ovoce a zeleniny na mužskou plodnost.

  Pilulky pro mužskou plodnost

  Mnoho mužů trpí nízkým počtem spermií a dalšími problémy s plodností z různých důvodů. Tyto metody nabízejí další možnost, jak pomoci mužům, kteří se chtějí pokusit zvýšit počet a kvalitu spermií.

  Existují přírodní pilulky pro mužskou plodnost , které mohou být velkou pomocí a doplňkem pro zvýšení plodnosti. Důvodem je skutečnost, že obsahují nejen minerály a byliny, ale také takové aminokyseliny jako L-karnitin a L-arginin , které jsou velmi důležité pro vaše zdraví.

  Skutečnost, že tyto pilulky pomáhají zlepšit vaši plodnost, je založena na skutečnosti, že L-arginin je aminokyselina, která může pomoci zlepšit kvalitu a množství spermií. Vaše tělo potřebuje L-arginin, aby pomohl se syntézou více spermií a aby byl odolnější. Proto se důrazně doporučuje, abyste užívali jednu z takových pilulek, které obsahují L-arginin.
  Kromě toho pilulky na mužskou plodnost zlepšují krevní oběh a tím zlepšují erekci , proto je pro vás zaručen dvojí přínos.

  Přírodní plodnost pilulky

  Natural Fertility Pills
  Přírodní plodnost pilulky
  Přírodní pilulky na plodnost lze zakoupit v každém obchodě se zdravou výživou. Najdete je na regálech obchodu se zdravou výživou nebo si je můžete také objednat na internetu. Pokud nemáte přístup k obchodu se zdravou výživou, můžete hledat některé internetové lékárny online.

  Přírodní pilulky pro mužskou plodnost nezpůsobují žádné vedlejší účinky a jsou pro vás bezpečné. S pomocí přírodních pilulek pro mužskou plodnost můžete získat správné živiny, které potřebujete.

  Další informace o pilulkách pro mužskou plodnost 


  comments powered by Disqus