Domovská stránka  /   Zdraví a krása  /  Účinná léčba akné dospělých

Účinná léčba akné dospělých

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Jennifer Greenwood (2022-07-21)
Účinná léčba akné dospělých Akné je běžným problémem pro miliony lidí. Dospělí muži a dospělé ženy nejsou pojištěni proti těmto ošklivým maličkostem, stejně jako teenageři a mladí lidé. Takže, co budete dělat, když si náhle všimnete těchto červených / bílých / černých skvrn na obličeji nebo těle? Jaká je nejlepší účinná léčba akné dospělých?

Lidé mají různé přístupy k akné dospělých. Ty někdy závisí na jejich zdraví, věku, pohlaví atd. A někdy ne. Někteří lidé nevěnují žádnou pozornost jejich akné a myslí si, že to bude dělat a vlastně někdy se to opravdu stane.

Příčiny akné dospělých

Příčiny akné dospělých mohou být stejně rozmanité jako velikosti těchto ošklivých skvrn. Jaké to jsou? Jedním z nejčastějších důvodů, proč se akné objevuje, je problém s hormony. Tento problém může být zase způsoben problémy souvisejícími s věkem.

Ačkoli se to často děje během puberty, což je často spojeno s výbuchem hormonů a mnoha akné v celém těle, v případě akné u dospělých je to často způsobeno hormonálními změnami nebo antikoncepčními pilulkami.
Stejně jako příčiny jakékoli nemoci nebo jen příčiny všeho, co dostaneme a co souvisí s naším tělem, akné může být způsobeno buď vnitřními nebo vnějšími faktory. Začněme s důrazem na vnitřní příčiny akné u dospělých.

Vnitřní příčiny akné u dospělých

Vnitřní příčiny akné u dospělých mohou být opravdu škodlivé a zlé - prostě nevíte, odkud pocházejí!

Pokud jsou vnější příčiny akné do určité míry předvídatelné, vnitřní příčiny akné dospělých se mohou skutečně objevit bez důvodu - může se zdát, že dodržujete všechna hygienická pravidla, pravidelně se sprchujete a po sportovním tréninku jste si zcela vědomi obsahu kosmetiky, kterou používáte, a nepoužíváte příliš mnoho různých křovin, ale stejně se znovu a znovu objevují akné .

Internal causes of acne
Vnitřní příčiny akné
Vnitřní příčiny akné dospělých lze shrnout takto:

  • Hormony. Hormony spojené s akné se nazývají androgeny. Jedná se původně o mužské hormony, ale všechny ženy je mají do určité míry. A zejména je pravděpodobné, že budete mít vysokou hladinu androgenů, pokud jste v dospívání. Některé hormonální přípravky mohou také zvýšit hladinu hormonů ve vašem těle - jmenovitě antikoncepční pilulky. Obvykle jsou androgeny zodpovědné za produkci kožního mazu, který může být pojmenován jako další příčina akné na kůži.
  • Výroba kožního mazu. Hormony mohou zvýšit funkci kožních mazů umístěných v celém těle a vyvíjejícího se kožního mazu (nebo oleje nebo tuku). Vysoká produkce kožního mazu může být pro pokožku příliš velká a v tomto případě olej nejen maže pokožku (tj. Vytváří ochrannou vrstvu na pokožce), ale také vyplňuje kožní póry, a tak se objevují pupínky, ošklivé venku a mastné uvnitř.
  • Bakterie. Propionibacterium acnes jsou bakterie žijící na lidské kůži. Tento zárodek může vyvíjet biologicky aktivní látky, které rozpouštějí kožní maz. V tomto případě se pokožka stává zranitelnou a vystavenou vnějším přispěvatelům k akné. Takže zde můžeme vidět symbiózu vnějších a vnitřních příčin akné - "vnitřní" bakterie dává předpoklady pro vnější nebezpečí.
  • Čtvrtá příčina souvisí s některými abnormálními změnami ve folikulech, které mohou také souviset s hormony. Někdy folikuly rostou příliš mnoho, takže akné může být tvořeno ze stěn těchto kožních pórů pěstovaných příliš mnoho.

Vnější příčiny akné u dospělých

Podívejme se nyní na vnější příčiny akné u dospělých, tedy ty, které nesouvisejí s hormony nebo aktivitou mazových žláz nebo jiných orgánů (obecně kvůli hyperaktivitě stejných hormonů se tyto žlázy také stávají hyperaktivními a jejich rozrušení způsobuje tvorbu oleje ve velkém množství, což vyvolává udušení pórů a akné v důsledku toho).

External causes of acne
Vnější příčiny akné
Jaké jsou tedy vnější příčiny akné dospělých? Lze říci, že některé z nich pocházejí ze zvyků a chování osoby , která má akné, a ostatní ve skutečnosti nezávisí na osobě. Například takové škodlivé návyky, jako je vychystávání a mačkání akné, mohou být pojmenovány jako jedna z nejrozšířenějších příčin všech typů akné.

Pokud budete následovat takový zvyk, budete sledovat uzavřený kruh - stlačení akné často vede k novému (nebo několika akné, nebo něco ještě horšího, jako jsou záněty a dokonce jizvy nebo pigmentace kůže).

Špatná péče o pleť dospělých

Špatná péče o pleť dospělých je také jednou z běžných vnějších příčin akné - zejména u lidí, kteří dělají nějaký fyzický trénink nebo jen žijí v horkých zemích. Je to proto, že pot je jedním z nejsilnějších spouštěčů vzhledu akné.

Druhou skupinu tvoří převážně faktory prostředí - vysoká prašnost pracovních míst, radiace, ale i nezdravé kosmetické pomůcky, špatná dědičnost atd. Ve většině případů je velmi těžké nebo dokonce nemožné tyto faktory eliminovat.

Nicméně, jeden může vždy snížit příčiny akné dospělých a zabránit tomuto kožnímu problému.
Prevence je jednodušší než léky - toto univerzální pravidlo platí i pro akné. Samozřejmě, pokud odstraníte jakýkoli faktor, který může způsobit akné a který závisí na vás - uděláte rozhodující krok vpřed ve svém boji.

Make-up a akné pro dospělé

Existuje nějaká souvislost mezi make-upem a akné? Ano, make-up je jednou z příčin akné dospělých. Není to nějaký pocit nebo tak něco. Je to docela prokázaný fakt a všichni lidé, kteří se zajímají zejména o své kožní produkty a zdraví obecně, vědí o tomtéž. Zde mluvíme hlavně o ženách, protože jistě všechny "problémy s make-upem" se týkají žen mnohem více než mužů.

Acne caused by makeup
Akné způsobené make-upem
A každá žena by měla vědět, jaký make-up může použít, aby se vyhnula tak rozšířeným a nepříjemným problémům, jako je akné. Kosmetika, která způsobuje akné, je však a navzdory všemu široce používána a mnoho žen ji stále používá a stěžuje si na akné, aniž by věděly, co je příčinou jejich potíží.

Akné způsobené make-upem

Ve skutečnosti odpověď, jak se to stává často, jednoduše leží na povrchu. Péče o pokožku by neměla být posedlostí, i když je to v některých případech u žen. Ale přesto akné a "akné způsobené make-upem" mají tendenci se objevovat, pokud je péče o pleť dospělých nedostatečná... nebo v podstatě bez rukou.

Takové tápání se týká především ručního odstraňování akné, konkrétně mačkání a vychystávání. Nesouvisí však s naším hlavním tématem, i když se z téměř stejných důvodů stává velmi zásadním.

What is non-obsessive skin care?
Co je to neobsedantní péče o pleť?
Co máme na mysli, když mluvíme o "neobsedantní péči o pleť"?

  • Kosmetika nesmí být smyslem života. Samozřejmě je dobré vypadat dobře, ale jsou případy, kdy se make-upem nezatraktivňujeme. Kromě toho, že se vaše milovaná osoba může zamilovat do někoho jiného, když vás konečně uvidí bez maquillage, můžete si tak či onak zkazit kůži.
  • Nedoporučuje se používat příliš mnoho křovin - drhnou pokožku natolik, že se stává příliš tenkou a zranitelnou.
  • Zkuste si vybrat make-up pro pleť náchylnou k akné. A příliš jemné prášky se také nedoporučují - chcete, aby se tyto prášky dostaly do všech mikroskopických otvorů na pokožce? Vyplnění těchto otvorů (nebo pórů nebo folikulů) je jednoduše první fází vzniku akné.
Existuje spojení mezi make-upem a akné - a je to jen jednoduchá ilustrace. Totéž platí pro kosmetiku obsahující olej - hlavní prostředek pro udušení pórů.

Jak zabránit příčinám akné dospělých?

Nepropadejte panice, pokud máte špatnou pleť. Jen si dobře rozmyslete příčiny akné dospělých a vyberte si make-up pro pleť náchylnou k akné, abyste zabránili všem těm pupínkům.

Pokud máte pleť náchylnou k akné, možná budete chtít použít make-up ke skrytí pupínků, ale ve skutečnosti se budete muset postarat o pokožku! Je lepší použít léčbu, aby se zabránilo vzniku pupínků, než skrýt akné pod make-upem.

Dietní plán pro léčbu akné dospělých

Již jsme přezkoumali hlavní příčiny akné. Můžete si o nich také přečíst na internetu, to je jisté. A pokud jste o nich četli a pokud jste si přečetli tento článek, pravděpodobně to může znamenat, že vás tento problém ruší a představuje pro vás zásadní problém.

Většina z nás ví alespoň o některých způsobech léčby akné. Pokud jste se zajímali o příčiny akné, možná jste si přečetli něco o jejich odstranění. A měli byste vědět, že prevence je lepší než léčba a rozhodně lepší než opakovaná léčba. Co může být pro vás nové, je, že vaše strava může mít vliv na vaši pokožku, takže možná budete chtít provést úpravy ve vaší stravě , abyste zabránili akné dospělých!

Dieta pro léčbu akné

Můžete zabránit vzniku akné nebo urychlit proces jejich eliminace různými prostředky, ale správný dietní plán pro léčbu akné je jedním z nejčastěji používaných a nejúčinnějších způsobů.

Diet for Acne Treatment
Dieta pro léčbu akné dospělých
Jde o to, že mnoho lidí má ve svém organismu nedostatek různých vitamínů a životně důležitých minerálů . A v důsledku toho se jejich imunitní odolnost snižuje. Některé minerály a vitamíny jsou pro pokožku životně důležité - a samozřejmě, když jich nedostáváte dostatek, pokožka se stává slabší proti vnějším vlivům. Takže zde vám může pomoci správná strava.

Správný dietní plán pro léčbu akné nemusí nutně znamenat, že byste měli dodržovat nějakou speciálně navrženou dietu a vyhnout se konzumaci masa a tuků nebo tak něco. To znamená pouze zdravé potraviny s dostatečným množstvím vitamínů a minerálů potřebných pro pravidelný vývoj pokožky (určitě byste neměli zapomenout na jiné části těla).

Takže stačí si vybrat dobrou stravu a akné bude vzácným hostem ve vašem životě. To je samozřejmě věc, kterou toužíte následovat.
Snažte se vyloučit rychlé občerstvení z vaší výživy. Tyto hamburgery a Colas vás nebudou krmit příliš mnoho životně důležitých vitamínů a kromě toho je užitečné pro udržení stabilní hmotnosti.

Zdravý životní styl pro léčbu akné

Kouření je samozřejmě zakázáno (kouření jistě není vaší výživou, ale přesto souvisejícím a životně důležitým problémem). Pití alkoholu by mělo být omezeno. Používejte více zeleniny (zejména čerstvé), nahraďte colu a alkoholické nápoje džusy.

Jedná se o základní dietní plán pro léčbu akné , ale pokud si vyberete zdravý životní styl a správné léky k zastavení akné, zbavíte se akné jednou a navždy!

Jak léčit akné dospělých?

Jak léčit akné dospělých? Ať už dáváte přednost čemukoli, měli byste se držet dál od drhnutí nebo praskání nebo tření akné. Ten je velmi častý mezi teenagery, nicméně v případě akné dospělých se to také stává často. Říkejme tomu druhý přístup. Ve skutečnosti , ruční odstranění akné vám může způsobit více škody než užitku. Nejhorší je, že můžete snadno dostat infekci přes malou ránu, kterou uděláte na kůži.

Avoid Acne Squeezing!
Vyhněte se ručnímu mačkání akné!
Místo, kde jste odstranili akné, bude zapálené a bobtná. V některých případech mohou zůstat jizvy - chápete, že to bude těžká platba za vaše činy. Zvláště pokud mluvíme o akné na obličeji - v každém případě si uvědomíte, že jedna bílá skvrna na obličeji, která zmizí (samozřejmě s větší pravděpodobností, pokud na ni aplikujete nějakou léčbu) v některých dnech nestojí za jizvy, které budou definovat váš vzhled ve zbytku vašeho života.

Takže, i když jste předtím vyskočili nějaké akné a to bylo štěstí a bylo to v pořádku a nemáte žádnou infekci - nemyslete si, že se to bude opakovat znovu a znovu a znovu a že veškeré akné musí být vyskočeno / vydrhnuto.

Léky pro léčbu akné

Není tak snadné najít vhodnou léčbu akné. Mnoho trpících lidí hledá léky na léčbu akné a ne všichni jsou tak úspěšní při hledání léku, který je užitečný a má opravdu přirozený původ.

Ve skutečnosti existují přípravky, které jsou považovány za přirozené a bezpečné a nemají mnoho nebo dokonce nemají žádné vedlejší účinky. Existují však také léky na léčbu akné s prokázaným účinkem, stále ne tak bezpečné jako přírodní. Mezi ně patří retinoidy, isotretinoin a samozřejmě benzoylperoxid.

Léky na předpis na bázi benzoylperoxidu

Benzoylperoxid je komplexní léčivý přípravek, jeden z mnoha léků na léčbu akné. Používá se k léčbě akné po mnoho let a v dnešní době se vyrábí pod různými názvy a různými ochrannými známkami (například Clearasil je jedním z nejznámějších). Komplexní působení benzoylperoxidu se projevuje svým dopadem na růst a vývoj bakterií a na kůži.

Přípravek inhibuje růst některých bakterií a ostatní jsou jednoduše zabiti.
Účinek na pokožku se provádí oxidací a škálováním pokožky, což brání vzniku akné. Některé přípravky obsahující benzoylperoxid také absorbují kožní maz, což zabraňuje udušení folikulů.

Benzoyl Peroxide Cream
Benzoylperoxidový krém
Benzoylperoxid může mít různou koncentraci v léku, který budete používat, nejčastěji se používají koncentrace 2,5%, 5% a 10%. Samozřejmě, že přípravek obsahující více benzoylperoxidu je silnější a má silnější účinek, ale nebudete mít lepší účinek, pokud použijete nejsilnější.

Přírodní léčba akné dospělých

Je lepší začít od přírodních léků pro léčbu akné, ne v závislosti na závažnosti vašeho onemocnění, a pak, pokud máte pocit, že by měla být aplikována větší dávka přípravku a původně použitá není dostatečná, vezměte silnější.

Natural Treatment of Adult Acne
Přírodní léčba akné dospělých
Ale v každém případě je lepší poradit se s lékařem, aby nedošlo k poškození s dobrými úmysly. Jde o to, že benzoylperoxid má některé vedlejší účinky, související většinou s vysycháním pokožky. Takže máte riziko, že po nešikovném použití přípravku budete mít příliš suchou pokožku, což může znovu vést k akné.

Účinná léčba akné dospělých

Často se stává, že po odhalení akné lidé běží k lékařům (dermatologům, kosmetologům) s žádostmi o pomoc. To je rozumnější - každopádně odborník vám může poskytnout lepší radu a doporučit účinnou léčbu akné dospělých.

Hlavní věc je, že se nemusíte poradit s lékařem pokaždé, když máte nějaký kožní problém. Ale pečlivá pozornost na stav vašeho zdraví je vždy pozitivním způsobem života. Můžete zabránit akné dříve, než se objeví, takže opravdu nebudete muset hledat žádnou léčbu akné dospělých ani zvolit žádný váš přístup.

Zjistěte, jak léčit akné dospělých 


comments powered by Disqus