Domovská stránka  /   Zdraví a krása  /  Léky na léčbu akné

Léky pro léčbu akné

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Jennifer Greenwood (2019-03-12)
Léky pro léčbu akné To není tak snadné najít vhodné akné Léčba. Mnoho trpí lidé hledají léky pro léčbu akné a ne všechny z nich se to podařilo nalézt právě lék, který je užitečný a má opravdu přírodního původu.

Léky pro léčbu akné

Ve skutečnosti existují preparáty, které jsou považovány za přirozené a bezpečnéa nemají moc nebo dokonce nemají žádné vedlejší účinky. Ale existují i léky pro léčbu akné s osvědčená akce, ještě není tak bezpečné jako přírodním zákonům. Mezi ně patří retinoidy, isotretinoin a samozřejmě benzoylperoxid.

Benzoylperoxid

Benzoylperoxid je komplexní akce lék, jeden z mnoha léků pro léčbu akné. Používá se k léčbě akné pro mnoho let a dnes vyrábí pod různými jmény a různé ochranné známky (například Clearasil je jeden z nejvíce obyčejně známý). Komplexní působení Benzoylperoxid se projevuje v jejich dopadu na růst a rozvoj bakterií a na kůži.

Přípravek zpomaluje růst některých bakterií, a ostatní jsou prostě zabit. Účinek na kůži se provádí prostřednictvím oxidační a měřítka kůže, které brání vzniku akné. Některé přípravky obsahující benzoyl peroxid také pohlcují mazu, zabraňuje dušení folikuly.

Benzoyl peroxid může být různé koncentrace léku, že se chystáte používat, koncentrace 2,5 %, 5 % a 10 % se používají nejčastěji. Samozřejmě přípravek obsahující více benzoyl peroxid je silnější a má silnější účinek, ale nebudete mít lepší účinek, pokud použijete ten nejsilnější.

Léčba akné

Je lepší začít od mírnější léky pro léčbu akné, nikoliv v závislosti na závažnosti Vašeho onemocnění, a pak, pokud máte pocit, že větší dávka přípravku by měla být použita, a ten původně použitý nestačí, si ten silnější.

Ale v každém případě je lepší se poradit s lékařem, aby nedošlo k poškození s dobrými úmysly. Záležitost je benzoyl peroxid má některé vedlejší účinky, především k vysychání kůže. Tak, že máte riziko příliš suchá kůže po nešikovně použití přípravku, který může vést k akné znovu.

Léky pro léčbu akné bez benzoylperoxid 


comments powered by Disqus