Středisko pro péči o zdraví

Středisko pro péči o zdraví

Mezinárodní síť zdravotnické péče

Domovská stránka  /   Zdraví a krása  /  Vnější příčiny akné

Vnější příčiny akné

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Jennifer Greenwood (2017-03-09)
Vnější příčiny akné  Příčiny akné může být stejně rozmanité jako velikosti těchto ošklivých skvrn. Co jsou zač? Jedním z nejčastějších důvodů, proč se objeví akné je nějaký problém s hormony. Tento problém, pak může být způsoben některé problémy věku (tj. věk puberty, který je často spojován s přívalem hormonů a mnoho akné skvrny po všem těle), nebo antikoncepční pilulky nebo některé hormonální onemocnění atd.

Vnější příčiny akné

Ale tady budeme mluvit o vnější příčiny akné, tedy ty, které nejsou spojeny s hormony nebo činnost mazových žláz nebo jiných orgánů (obvykle z důvodu stejné hormony hyperaktivita Tyto žlázy také stát hyperaktivní a jejich rozrušení způsobuje vznik ropy ve velkých množstvích, která vyvolává dušení póry a akné v důsledku).

Takže jaké jsou vnější příčiny akné? Lze říci, že některé z nich pocházejí ze zvyklostí a chování člověka, který má s akné, a ty ostatní skutečně není závislý na osobě. Například takové škodlivé návyky jako výdej a mačkání akné může být jmenován jako jeden z nejrozšířenějších příčin všech forem akné. Řídit takový zvyk, budete sledovat uzavřený kroužek - mačkání akné často vede k nové (nebo několik acnes, nebo ještě něco horšího jako jsou záněty a dokonce i jizvy).

Péče o pleť

Špatná pleť péče o pleť je také jedním z běžných vnějších příčin akné - zejména pro lidi, kteří nemají nějaké tělesné výchovy nebo jen žijí v teplých krajích. To proto, že pot je jedním z nejsilnějších spouští výskyt akné.

Druhou skupinu tvoří převážně environmentálních faktorů - vysoká prašnost pracovních míst, záření, stejně jako duševní krása pomůcky, špatné dědictví atd. Tyto faktory jsou ve většině případů velmi těžké nebo dokonce nemožné odstranit.

Nicméně jeden vždy snížit vnější příčiny akné a zabránit této kožní problém. Prevence je snazší než léčba – toto univerzální pravidlo platí pro akné stejně. Samozřejmě pokud odeberete všechny faktor, který může způsobit akné a to záleží na vás - bude rozhodný krok vpřed ve vašem boji.

Snížení vnější příčiny akné 


comments powered by Disqus