Domovská stránka  /   Zdraví a krása  /  Příčiny dospělého akné

Příčiny akné u dospělých

Článek od <em>Střediska pro péči o zdraví</em>Článek od Střediska pro péči o zdraví

© Jennifer Greenwood (2019-04-08)
Příčiny akné u dospělých  Příčiny akné u dospělých může být stejně rozmanité jako velikosti těchto ošklivých skvrn. Co jsou zač? Jedním z nejčastějších důvodů, proč se objeví akné je problém s hormony. Tento problém, pak může být způsobeno problémy související s věkem. Ačkoli k tomu často dochází během puberty věku, který je často spojován s přívalem hormonů a mnoho akné skvrny po všem těle, v případě akné u dospělých je často příčinou hormonální změny nebo antikoncepční pilulky.

Stejně jako příčiny všech nemocí nebo jen příčiny nic že jsme get a který souvisí naše těla akné může být způsobena buď vnitřní nebo vnějšífaktory. Začněme s důrazem na vnitřní příčiny akné u dospělých.

Vnitřní příčiny akné u dospělých

Vnitřní příčiny akné u dospělých může být skutečně nebezpečný a zlý - prostě nevíte, odkud přicházejí!

Je-li vnější příčiny akné jsou do jisté míry předvídatelná, vnitřní příčiny akné může skutečně objevit bez důvodu - to se může zdát, že dodržovat všechna hygienická pravidla, máte sprchu pravidelně a poté, co sportovní trénink, jste zcela vědomi obsahu kosmetické použití a nepoužívejte příliš mnoho různých drhne, ale přesto akné skvrny se objeví znovu a znovu.

Internal causes of acne
Vnitřní příčiny akné
Vnitřní příčiny akné lze shrnout následovně:

  • Hormonů. Hormony spojené s akné se nazývají androgenů. To jsou původně muži hormony, ale všechny ženy mají do jisté míry. A především budete pravděpodobně mít vysokou úroveň androgenů, pokud jste ve vašem dospívání. Některé hormonální preparáty také může zvýšit hladinu hormonů v těle - jmenovitě antikoncepční pilulky. Androgeny jsou obvykle odpovědné za produkci mazu, který může být jmenován jako další příčina akné kůže.
  • Produkce mazu. Hormony se může zvýšit funkce mazu žlázy nachází v celém těle a vyvíjí mazu (nebo olej nebo tuk). Vysoké produkce mazu může být příliš mnoho na kůži a v tomto případě ropa není pouze promažte kůži (i. e. druh tvorby ochrannou vrstvu na kůži), ale také výplní kožní póry a tímto způsobem objeví pupínky, ošklivý vně a uvnitř mastné.
  • Bakterie. Propionibacterium acnes jsou bakterie, které žijí na lidské kůži. Tento zárodek může vyvíjet biologicky aktivních látek, které rozpouštějí maz. V tomto případě kůže se stává zranitelné a vystaveni externích přispěvatelů na akné. Tak zde můžeme vidět symbióza vnějších a vnitřních příčin akné - "vnitřní" bakterie dává předpoklady pro vnější nebezpečí.
  • Čtvrtou příčinou se vztahuje k určité abnormální změny v folikuly, což může souviset i s hormony. Někdy folikuly růst příliš mnoho tak, že akné mohou být tvořeny ze stěn těchto kožních pórů pěstované příliš mnoho.

Vnější příčiny akné u dospělých

Pojďme nyní zkontrolovat vnější příčiny akné u dospělých, tedy ty, které nejsou spojeny s hormony nebo činnost mazových žláz nebo jiných orgánů (obvykle kvůli stejné hormony hyperaktivita Tyto žlázy také stalo hyperaktivní a jejich agitace způsobuje vznik ropy ve velkých množstvích, která vyvolává dušení póry a akné v důsledku).

External causes of acne
Vnější příčiny akné
Takže jaké jsou vnější příčiny akné u dospělých? Lze říci, že některé z nich pocházejí ze zvyklostí a chování osoby, která má s akné, a ty ostatní skutečně není závislý na osobě. Například takové škodlivé návyky jako výdej a mačkání akné může být jmenován jako jeden z nejrozšířenějších příčin všech forem akné.

Řídit takový zvyk, budete sledovat uzavřený kroužek - mačkání akné často vede k nové (nebo několik acnes, nebo ještě něco horšího jako záněty a dokonce i jizvy nebo pigmentace kůže).

Kosmetika pro dospělé

Špatná kosmetika pro dospělé je také jedním z běžných vnějších příčin akné - zejména pro lidi, kteří nemají nějaké tělesné výchovy nebo jen žijí v teplých krajích. To proto, že pot je jedním z nejsilnějších spouští výskyt akné.

Druhá skupina zahrnuje především faktory prostředí - vysoká prašnost pracovní místa, záření, stejně jako duševní krása pomůcky, špatné dědictví atd. Tyto faktory jsou ve většině případů velmi těžké nebo dokonce nemožné odstranit.

Nicméně, jeden může vždy snížit příčiny akné dospělých a zabránit této kožní problém. Prevence je snazší než léčba – toto univerzální pravidlo platí pro akné stejně. Samozřejmě pokud odeberete všechny faktor, který může způsobit akné a to záleží na vás - bude rozhodný krok vpřed ve vašem boji.

Make-up a akné

Je tam nějaké spojení mezi make-upu a akné? Ano, make-up je jednou z příčin akné dospělých. To není druh pocit, nebo tak něco. Je prokázanou skutečností, a všichni lidé, kteří se obávají jejich pleť zejména a zdraví obecně vědět o totéž. Zde hovoříme hlavně o ženách, protože jistě všichni "make-up problémy" starost ženy mnohem více než muži.

Acne caused by makeup
Akné způsobené make-up
A každá žena by měla vědět jaký make-up jí mohou použít aby se zabránilo takové rozšířené a nepříjemné potíže jako akné. Autokosmetika, která způsobuje akné je však a přihlašovateli, široce používané a mnoho žen stále používat a stěžovat si na s akné jen aniž by věděl, co je příčinou jejich potíží.

Akné způsobené make-up

Ve skutečnosti odpověď, jak je to se stává často, prostě leží na povrchu. Péče o kůži by nemělo být posedlost, přestože je v některých případech s ženami. Ale přesto akné a "akné způsobené make-up" zejména tendenci se zobrazí v případě nedostatečné péče o dospělé pleť... nebo v podstatě bezruké.

Takové chování fumbling považuje převážně ruční odstranění akné, jmenovitě mačkání a výdej. Nicméně to nesouvisí s naším hlavním tématem, ačkoli se stává velmi důležité, protože téměř stejných důvodů.

What is non-obsessive skin care?
Co je péče o pleť-fanatika?
Co si myslíme, že mluví o "péče o pleť - fanatika"?

  • Kosmetické nesmí být během svého života. Samozřejmě je dobré vypadat dobře, ale existují případy, kdy neděláme sami atraktivnější s make-upem. Nehledě na skutečnost, že vaše milovaná osoba může zamilovat se do někoho jiného když tě konečně uvidí bez maquillage možná jen hýčkat vaši pokožku v nějakým způsobem nebo jiným.
  • Není doporučeno používat příliš mnoho křoviny - se drhnout kůži natolik, že se stane příliš tenké a zranitelný.
  • Zkuste si vybrat make-up při akné. A také nedoporučují příliš jemný prášek - chcete tyto prášky se dostat do všech mikroskopických otvorů na kůži? Tyto díry (nebo póry nebo folikuly) jednoduše je první fáze vzniku akné.
Existuje souvislost mezi make-upu a akné - a je to jen jednoduchý obrázek. To samé je s kosmetikou obsahující ropné - hlavní agent pro dušení póry.

Shrnutí

Nepanikařte, pokud máte špatnou pleť. Stačí dobře promyslet příčiny akné dospělých a vybrat make-up při akné zabránit všechny ty pupínky.

Další informace o příčinách akné a pupínků 


comments powered by Disqus